Gençler Bisiklet İle Tarihe Yolculuk Yaptı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri Malatya’nın tarihi dokusunu gençlere tanıtmak amacıyla Battalgazi ilçesine “Bisikletle Tarihe Yolculuk” adı altında bir gezi düzenlediler.

Gençler Bisiklet İle Tarihe Yolculuk Yaptı Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak için yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik Meclisi üyeleri Malatya’nın tarihi dokusunu gençlere tanıtmak amacıyla Battalgazi ilçesine “Bisikletle Tarihe Yolculuk” adı altında bir gezi düzenlediler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, gençlerin hem tarihi hem de sportif gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Battalgazi ilçesine öncelik verdiklerini belirten Akyıldız, Battalgazi ilçesinin Malatya’ya kattığı değer bakımından çok önemli olduğunu vurguladı.

Akyıldız, Gençlik Meclisi olarak sosyal ve kültürel anlamda düzenlemiş oldukları gezilerin devamlı olacağını söyledi. Bisiklet temini konusunda TAŞEMDER’e teşekkür eden Akyıldız, ayrıca “Katılımlarından dolayı genç arkadaşlarıma,  bizlere destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve Genel Sekreterliğe çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bisikletleri ile Battalgaziye giden gençler Battalgazi Konukevinde kahvaltı yaptıktan sonra, Kervansaray, Ulu Cami, Kanlı Kümbet ve diğer tarihi mekânları gezdiler. Program sonunda farklı bir gün geçirdiklerini ifade eden gençler, yapılan organizasyondan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 486
Bu Ay : 3930
Toplam : 3930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom