Öğrencilerden Soma'ya Yardım

Malatya’da öğrencilerin yaptığı resim tablolarının satışından elde edilecek gelirin Soma kömür maden faciası sonrasında mağdur olan aileler için açılan hesaba yatırılacak.

Öğrencilerden Soma'ya Yardım Malatya Haber

Kernek Anadolu Lisesi, Malatya Park AVM’de Resim Sergisi açtı. Açılışta konuşan Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu,”Bu yıl ki yıl sonu sergileri, Soma kömür maden kazası nedeniyle buruk geçiyor. Bir taraftan da şehitlerin geride bıraktıkları için yardımcı olmamız lazım. Göstereceğimiz dayanışma ile örnek olmalıyız, Öğrencilerimiz hislerini sanat yoluyla anlatıyor. Ellerine sağlık” ifadelerini kullandı.

Kernek Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Halil Öztürk ise, “Öğrencilerimizin yaptığı 600’den fazla çalışma vardı. Sergiye ancak 300’e yakınını getirdik, Bir kısmı da resim öğretmenlerimize ait tablolar var. Açılışta genelde kırmızı kurdele kullanılır, bizler de, bu kez Soma kömür maden faciası nedeniyle siyah kurdele ile açılışı yaptık ve tabloların başına da siyah kurdele taktık. Tablo satışlarından da elde edilecek geliri Soma’ya bağışlayacağız” dedi.

Açılışa Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü İlhan Gençay, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, Malatya Park AVM Genel Müdürü Yılmaz Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Kernek Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Halil Öztürk, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul ilgilileri ve öğrenciler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 412
Bu Ay : 6392
Toplam : 6392

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom