S PLaka İle İlgili Açıklama Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından son günlerde artış gösteren S Plaka başvurusu ile ilgili açıklama yapıldı.

S PLaka İle İlgili Açıklama Yapıldı Malatya Haber

Yapılan açıklamada S Plaka talebinde bulunan vatandaşların taleplerinin Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında değerlendirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“Malatya sınırları içerisinde yapılan ve yapılacak olan tüm servis hizmetlerinin bir düzen içerisinde yapılmasını sağlamak amacıyla bu tür araçlara S plaka zorunluluğu getirilmiş, bu kapsamda da belediye başkanlıklarınca S plaka tahsisleri yapılmıştı.

6360 sayılı yasa ile kentimizin büyükşehir statüsünü kazanması ve il sınırlarının büyükşehir sınırı olarak yeniden düzenlenmesi nedeniyle, yasanın yayınlandığı tarihten sonra İl Trafik Komisyonunun 28 Şubat 2013 tarih ve 2013/17 sayılı kararı ile Malatya merkez ve ilçe belediyeleri tarafından 30 Mart 2014 yerel seçimlerine kadar S plaka verilmemesi öngörülmüştü.

O tarihte İl Trafik Komisyonu tarafından böyle bir karar alınmasına rağmen, vatandaşlarımız S plaka talebinde bulunmaya devam etmiş olup, halihazırda da bu talepleri yoğun bir şekilde sürmektedir. Ancak, şu ana kadar Belediyemize yapılmış olan S plaka talebi ilgili başvurular hak doğrucu nitelik taşımamaktadır. S plaka ile ilgili sayı ve gerekli şartlar Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından yapılacak toplantılar neticesinde belirlenecektir.
Halihazırda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, servis araçları ihtiyaç sayısının belirlenmesi amacıyla ilgili kurum, kuruluş ve meslek odalarına resmi yazılar yazılarak görüş ve önerileri istenmiştir.
İlgili kurum, kuruluş ve meslek odaları tarafından gönderilecek görüş ve öneriler Ulaşım Koordinasyon Merkezimiz (UKOME) tarafından yapılacak toplantılarda değerlendirmeye tabi tutularak, alınacak nihai kararlar basın ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 69
Bu Ay : 3626
Toplam : 3626

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom