Yeni Doğan Canlandırma Eğitimi Verildi

Malatya’da, yeni doğan canlandırma eğitimi düzenlendi.

Yeni Doğan Canlandırma Eğitimi Verildi Malatya Yaşam-Sağlık

Bebek ölümlerinin önlenmesinde oldukça önemli olan yeni doğan canlandırma eğitimi kapsamında 2014 yılının 2. eğitimi 3 gün devam etti.

Doğuma eşlik eden ve bebeğe eli değen tüm sağlık çalışanlarına verilmekte olan ve Türkiye’de ilk defa 2011 yılında Malatya’da başlatılan mezun durumunda olan ebelik öğrencilerine yönelik, Neonatal Resüstasyon Eğitiminin (NRP) bu yıl 4’ncüsü gerçekleştirildi.

Kurs Sorumlusu olarak Dr.Selma Felek, eğitimciler olarak İnönü Üniversitesi Yeni Doğan Bölümünden Neonatolog Doç.Dr.Ahmet Karadağ, Doç.Dr.Ramazan Özdemir, Hatay 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nden Dr.Ufuk Bayraktar ve gönüllü eğitimci Hemşire Deniz Demircan eğitici olarak katıldı. Dr.Selma Felek, “Önlenebilir bebek ölümlerinin içerisinde asfiksiden ölümler, ülkemizde söz konusu eğitimler ile yüzde 6‘lara gerilemiş bulunmaktadır.

İlimizde de asfiksi nedeniyle bebek ölümü oranı büyük oranda düşmüştür. Bebeklerin dünyaya geldiklerinde ilk karşılaştıkları sağlık personelinin ebeler olması münasebeti ile donanımlı bireyler mezun etmek adına Sağlık Yüksek Okulu öğrencilerine düzenlenen eğitim son derece yararlı geçmiştir” dedi.

Eğitimde 36 ebelik öğrencisi sertifika almaya hak kazandı. Kurs sonunda ebelere sertifikaları İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, Kurs Sorumlusu Dr.Selma Felek, diğer ilgili ve yetkililer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 82
Bu Ay : 16218
Toplam : 16218

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom