Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Malatya'da, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği' açılış töreniyle başladı.

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Malatya Kültür-Sanat

Yeşiltepe Stadı'nda gerçekleştirilen şenliğin açılışına Malatya Valisi Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen ve Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel'in yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldı.

'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği' açılış töreninde konuşan Malatya Valisi Vasip Şahin, "Sizler sadece sınıfta ders çalışan, müfredattaki bir takım konuları öğrenen ama aynı zamanda kendinizi beden olarak da, gelişme çağında kendinizi geliştirme ve sağlıklı olabilme noktasında da bir şeyler yapılması için bu faaliyetler düzenleniyor" dedi.

Şahin, şenliklerin çocukların sosyal çevrelerini genişletmeleri adına da büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, "Maç yaparken, yarışırken aslında dostluklarınızı da güçlendirmiş olacaksınız. Yeni yeni arkadaşlar edineceksiniz. Böylece sosyal çevrenizi de genişletmiş olacaksınız. Arkadaşınızın dostluğunu kazanmış olacaksınız. Yeni arkadaşlarınızla bir şeyler paylaşmış olacaksınız. Dolayısıyla bu şenliklerin en son amacı derece almaktır. Bunun öncesinde sizin başka kazanımlarınız çok daha önemli oluyor" ifadelerini kullandı.

Şenliklerin 3 gün süreceğini kaydeden Şahin, 70 okuldan 96 takımın şenlik kapsamında düzenlenecek olan müsabakalarda mücadele edeceğini ifade etti.

Şahin, bu sene ilki gerçekleştirildiği için yarışmalara bin öğrencinin katılacağını sözlerine ekledi.

Vali Şahin'in konuşmasının ardından ilkokul 4. sınıf öğrencileri yakan top ve mendil kapmaca oynadı.

3 gün sürecek olan 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği' kapsamında öğrenciler; mendil kapmaca, yakan top, çuval yarışı ve halat çekme müsabakalarında yarışacaklar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 243
Bu Ay : 6327
Toplam : 6327

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom