“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" Projesi

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi kapsamında 25 üretici teorik eğitimlerin devamı olarak uygulamalı eğitimlere başladı.

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Malatya Haber

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Milli Eğitim Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından üreticilere teorik eğitimlerin devamında uygulamaya yönelik eğitimler verildi.

Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce koordine edilen proje kapsamında Konak Mahallesinde görevli Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Nagehan Kubat ve Peyzaj Mimarı Oktay Taner nezaretinde 25 üretici ile Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'ne gidilerek, yürütülen AR-GE projeleri ve laboratuar faaliyetleri hakkında bilgiler edindiler. Gıda Analiz Laboratuar Şefi Uzman Kimyager Belgin Çelik, Toprak - Bitki Analiz Laboratuarında görevli Yüksek Mühendis Adil Gezer ve Enstrümantal Analiz Laboratuarı Şefi Mühendis Yılmaz Uğur tarafından üreticilere laboratuar faaliyetleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Toprak - Bitki Analiz Laboratuarında görevli Yüksek Mühendis Adil Gezer, üreticilere toprak analizi için numune alınırken dikkat edilecek hususları, doğru ve etkili bir gübreleme için neden toprak analizi yaptırılması gerektiğini anlattı. Ayrıca kayısı, dut genetik kaynakları gezilerek yeni çeşit ve tipler görüldü. Üreticiler Aşı Kalem Damızlık parselleri ile kiraz ve elma deneme parsellerinde incelemelerde bulunarak, arazideki uygulamaları gördüler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 119
Bu Ay : 1648
Toplam : 1648

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom