Atmalılar, Okulda Bir Araya Geldi

Malatya’nın Arguvan ilçesine bağlı Kömürlük Köyü’nde işadamlarının desteğiyle yapılarak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilen Atmalılar İlköğretim Okulu sayesinde 28 İl’de yaşayan Atmalılar bir araya geldi.

Atmalılar, Okulda Bir Araya Geldi Malatya İlçe

Malatya-Arguvan, Kahramanmaraş-Pazarcık, Ağrı ve Şanlıurfa buluşmalarında bir araya gelen Atmalılar, 28 ilde yaşayan Atmalıları bir araya getirecek Atmalılar Vakfının kurulmasında bir araya geldiler. Vakıf senedini İstanbul Hakimliğine teslim eden Atmalılar Vakfı Kurucuları Kemal Düzova, Siirt-Baykan Temsilcisi Abdulbaki Bakış, Kahramanmaraş-Pazarcık Temsilcisi Ali Bozdağ ve Mardin Temsilcisi Kazım Çelik, Malatya Atmalılar Derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıböyük ile Arguvan ilçesine bağlı köyleri ziyaret eden Vakıf Kurucu heyeti, Atmalıları bir araya getiren Atmalılar İlköğretim Okulunu ziyaret ettiler.

Siirt-Baykanlı Abdulbaki Bakış, Atmalılar İlköğretim Okulu ismini duyunca hemen Malatya’yı aradıklarını, Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıböyük’le tanıştıklarını anlatarak “Malatya’da Atmalıları tanıdık, farklı inançlara mensubuz ama geleneklerimiz, kültürümüz aynı. Hemen bir araya geldik. Ve Atmalılar Aşiretinin çok büyük ve kalabalık olduğunun farkına vardık“dedi.

Kahramanmaraş-Pazarcıklı Atmalı Ali Bozdağ ise “Malatya’da Atmalılar İlköğretim okulu ismini duyunca önce bir şok yaşadık. Malatya’da bu Atmalılar kim diye merak ettik, aradık biz Atmalıyız dediler. Sonra hep birlikte bir araya geldik her yıl toplanıyoruz, kültürümüzü yaşıyoruz. Bizi birleştiren okulu ziyaret edince duygulu anlar yaşadık. Amcaoğullarımızı ziyaret ediyoruz, sanki kendi evimizdeymişiz gibi bir his sarıyor etrafımızı. Bu okulu yapanlara binlerce kez teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mardinli Atmalı Kazım Çelik’de Malatya’da bulunan Atmalılar ile Türkiye’deki tüm Atmalıların aynı kökenden geldiğini belirterek “28 il’de yaşayan Atmalılar Malatya’daki okulu konuşuyor. Bizi bir araya getiren bu okul oldu. Birleştiren de bu okul olacak” dedi.

Son 4 yıldır bir il de yaşayan Atmalılar bu yıl muhtemelen Haziran ayı içerisinde Gaziantep’de bir araya gelecek. Gaziantep Buluşmasına binlerce Atmalının katılması bekleniyor. Atmalılar buluşmasına her ilden yoğun katılım olması beklenirken 28 İl’de yaşayan Atmalılar tarafından kurulması kararlaştırılan Atmalılar Vakıf Senedinin İstanbul Hakimliğine teslim edildiği ve Gaziantep buluşmasında vakfın resmen kurulacağı ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 316
Bu Ay : 1051
Toplam : 1051

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom