'Kenan Işık'ı Örnek Alıyorum'

Ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık'ın akrabası matematik öğretmeni ve şair Adem Özdemir, Kenan Işık'ı örnek aldığını söyledi.

'Kenan Işık'ı Örnek Alıyorum' Malatya Kültür-Sanat

2004 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Özdemir, ilkokulda başlayan şiir sevgisini, profesyonel anlamda yürütmeye başladı.

Kendi yazdığı 'Bu Yüzden' adlı şiiri ile kamera karşısına geçen Özdemir, şiiri sevmesindeki en büyük etkenin Malatyalı ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık olduğunu söyledi.

Özdemir, akrabası olan Kenan Işık'ı rol model aldığını belirterek, "Kendisine acil şifalar diliyoruz. İyileştikten sonra bir programda kendisiyle şiir okumayı çok isterim. Kendisini çok seviyoruz. Memleketimizin medarı iftiharıdır. İnşallah Kenan ağabeyimiz eskisi gibi sağlıklı günlerine döner. En son 2003 yılında kendisiyle bir televizyon kanalında bir araya gelmiştik. Orada da 'tekrar görüşürüz hısım' diyerek bize güç verdi ve destek oldu. Örnek ve model aldığım bir insan. Bu ilhamı ilk olarak çevremizdeki kişilerden aldık. Kenan Işık, en yakınımızda olan ve bu işi yapan ağabeyimiz. Onun için Kenan Işık bizim için modeldir" dedi.

MATEMATİK İLE ŞİİRİ BİRLEŞTİRDİ

İlkokul 3. sınıfta şiir yazmaya başlayan Özdemir, şiir sevgisini üniversite yıllarında profesyonel olarak yapmaya başladı.

Şiirlerinin büyük ilgi görmesi üzerine, şiir kitabı çıkarmaya karar veren Özdemir, şiir serüvenini şöyle anlattı: "İlkokul 3. sınıfta şiir yazmaya başladım. O yıllarda yazdığım şiirler çok büyük ilgi gördü. 2000 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü'nü kazandım. Üniversite 2. sınıfta 'Çardak Sevdası' adlı kitabımı yayınladım. 2003 yılında da 'Matematikçe Başladı Her Şey' adlı kitabım piyasaya çıktı. 2004 yılında Nevruz Şenlikleri'nde düzenlenen şiir yarışmasında, İnönü Üniversitesi'nden mansiyon ödülü aldım. 2006 yılında o dönemdeki Türkçe Bölüm Başkanı'nın 'Malatya Şairleri' adlı kitabında bulundum."

Özdemir, şiir ile matematiği birleştirdiği 'Matematikçe Başladı Her Şey' adlı kitabının büyük ilgi gördüğünü kaydederek, "Ömer Hayyam hem matematikçi hem de şair bir bilim adamıdır. Matematik yeteneği ile şiir yazma yeteneği, beyinde aynı yerde bulunur. Şiir yazma yeteneği ile matematik orantılıdır" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 512
Bu Ay : 1247
Toplam : 1247

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom