'Kusuru Olan Hesabını Verecek'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Soma’daki maden faciasında kusuru olan birileri varsa bu kişilerin yargı karşısında hesabını vereceğini söyledi.

'Kusuru Olan Hesabını Verecek' Türkiye-Dünya

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Almanya’nın başkenti Berlin’de 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası Uzay ve Havacılık Fuarı’nın (ILA) yarınki açılışından önce Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde verilen resepsiyona katıldı. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve üst düzey askeri yetkililerin de katıldığı resepsiyonda, üst düzey Alman yetkililer ve Berlin’de mukim kordiplomatiğin temsilcileri de yer aldı.

Açılış konuşmalarının ardından Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Elvan, bir soru üzerine Manisa’nın Soma ilçesindeki maden kazasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Meydana gelen facianın son derece üzücü olduğunu dile getiren Elvan, “Üzülmemek elde değil. İnanın hep birlikte hissettik o acıyı. 300’ün üzerinde kardeşimizi kaybettik. Ama şu kadarını söyleyelim; eğer kusuru olan birileri varsa, kim olursa olsun mutlaka yargı önünde hesabını verecektir. Zaten hem adli hem de idari tahkikat başlatılmıştır biliyorsunuz. Bir kusuru olan varsa mutlaka ve mutlaka yargı önünde hesap vermelidir ve verecektir de. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Bakan Lütfi Elvan, yarın Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte 25 Mayıs’a kadar sürecek olan ILA fuarının açılışını yapacak. Yaklaşık 40 ülkeden bin 200 firmanın katıldığı fuarda bu yıl partner ülke olacak olan Türkiye, yaklaşık 865 metrekarelik alanda temsil edilecek. Fuara Türk savunma sanayi firmalarından TAI, Havelsan, Roketsan, Alp Havacılık, STM, Figes, Bites, OSSA, TÜBİTAK Uzay, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği ve Türk Hava Yolları katılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 473
Bu Ay : 4030
Toplam : 4030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom