"Şeker Fabrikamız Kapanmasın"

Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, “Bölgede marka olan şekerleri üreten Şeker Fabrikamıza kıyılmasın” dedi.

Malatya Haber

Bu yıl üretilen şekerlerin bölge illerine sevklerinin sürdüğünü söyleyen Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, “Malatya Şeker Fabrikası olarak stoklarımızı bitirmek üzereyiz. Günde yaklaşık 500 ton şeker satılıyor. Özellikle bölge illerinden büyük talep var. Çünkü, bölgemizde marka olan şeker üretimi yapıyoruz. Bu da, Malatya Şeker Fabrikamız için gerçeklerden biridir.

Şeker Fabrikamız kapanırsa bölge esnafı da yararlanamayacak. Şoföründen nakliyecisine, işçisinden esnafına herkes Şeker Fabrikamızdan yararlanıyor. Bir yerde üretim olmazsa hiçbir şey olmaz” ifadelerini kullandı.
Murat, “Özelleştirme kapsamından şimdilik çıkarılan Şeker Fabrikası’nın Malatya Belediyesi’ne verileceği şeklinde sayın Başbakanımız bir açıklama yapmıştı. Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ise, belediyeye devri olunca, fabrikayı organize sanayiyi taşıyıp, fabrika binasını müze şeklinde dizayn edileceğini ifade etmişti. Biz fabrikanın kapanmasına karşıyız, taşınmasına değil, yeter ki üretim olsun. İster burada olsun. İster organize sanayide olsun fark etmez. Bizim için önemli olan şeker üretiminin devam etmesidir. Bu nedenle Şeker Fabrikamıza kıyılmasın” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 904
Bu Ay : 3448
Toplam : 3448

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom