Mevlüt Aslanoğlu Kimdir ?

Kalp krizinden ölen Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, yardımseverliği ve renkli kişiliği ile tanınırdı.

Mevlüt Aslanoğlu Kimdir ? Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2 dönem Malatya milletvekilliği yaptıktan sonra son olarak da İstanbul milletvekili seçilen Aslanoğlu (62), Soma’daki kömür maden faciasına üzülmesinden dolayı kalp krizi geçirerek vefat etmişti.

Malatya’nın dünyaca meşhur kayısısının sorunlarını dile getiren, Malatya’da okulların bilgisayarla tanışmasına sağlayan, iş adamlarının önce gönlüne sonra ise cebine girip köy okullarına yardım sağlanmasına vesile olan, Malatyaspor ile sürekli ilgilenen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ise, yaptığı biber gazlı, limonlu , zincirli ve biberonlu eylemler ile tanınan Malatya’nın Mevlüt Abi’si Aslanoğlu, iki dönem Malatya milletvekilliği yaparak, Malatya siyasetine farklı bir bakış açısı getirmişti. Bütün Malatyalıların gönlünde taht kurmuş, Malatya adına bir çok önemli hizmete imza atmış, çalışkanlığıyla göz dolduran Aslanoğlu, bütün siyaset hayatı boyunca “benim derdim insanların ekmeği, aşı, işi, benim derdim sağlık, eğitim, benim derdim Malatya” diyerek, insanların iş ve aş kazanması için didindi durdu.
Aslanoğlu ,bu söylemiyle bir Malatya hayranı, Malatyalıların dostu, arkadaşı, abisi ,kardeşiydi.Malatyalıların deyimiyle ‘Adam gibi adam’dı.

Malatya’nın Arapgir İlçesi doğumlu olan Aslanoğlu, milletvekilliğinden önce 5 bankanın da genel müdürlüğü görevinde bulunmuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 186
Bu Ay : 2670
Toplam : 2670

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom