Küçük Baş Yetiştiricileri Eğitildi

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği yöneticileri, saha çalışmalarına Doğanşehir ve Yeşilyurt ilçelerinin köylerinde devam ederek, yeni yapılacak proje programlar hakkında yetiştiricilere bilgiler verdi ve yetiştiricilerin sorunlarını dinledi.

Küçük Baş Yetiştiricileri Eğitildi Malatya Haber

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın yaptığı açıklamada, pazar sorunu ile alakalı Bingöl Et Balık Kurumu Müdürü Önder Alptekin ile görüştüklerini söyleyerek, bu sene kuzu kesimi ile alakalı müdürlüğün 14 kilogram ile 20 kilogram arası 10 bin’e yakın kuzu alımı yapacağını yetiştiricilere birebir sahada anlatarak emeği geçenler teşekkür etti.

sından dolayı özellikle su problemleri ve sulak problemleri yaşandığını gördük” diyerek, yetiştiricilerde onlarca şikayet aldıklarını bu anlamda yetiştiricileri tedbir almaları noktasında uyardıklarını özelliklede Yeşilyurt ilçesi Kadir Uşağı köyündeki bir numaralı sıkıntının ise içme suyu ve sulama suyu olduğunu yerinde gördüklerini bildirdi.

Bu sıkıntılarla ilgili yeni seçilen Kadir Uşağı Köy Muhtarı Baki Aslan ise, köylerinde elektrik borcundan dolayı kapalı olan depoda istifade edemediklerini, bundan dolayı su problemi, sulak problemi noktasında çok sıkıntı çektiklerini dile getirdi. Başkan Akın ise problemin çözümü için hem birlik olarak hem muhtarlık olarak yazılı ve sözlü gerekli kurum ve kuruluşlara girişimde bulunacaklarını söyleyerek, buradaki problemin çözülmesi gerekliliğinin altını çizdi.

Akın, köy saha çalışmalarında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından yeni verilecek teşvik, destek, hibe projeler hakkında bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 259
Bu Ay : 3703
Toplam : 3703

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom