Pedagojik Bilinçlendirmeye Yönelik Gezi

Malatya’da, öğrencilere pedagojik bilinçlendirmeye dönük gezici etkinlik düzenlenmeye başladığı bildirildi.

Pedagojik Bilinçlendirmeye Yönelik Gezi Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Malatya Büyükşehir Belediyesi Seyyah Sinema ve Tiyatro Tır’ı, "Her Anımız İletişim" adlı üç bölümlük psikodramayı öğrencilerle buluşturuyor. Türkiye’nin ilk gezici pedagojik bilinçlendirme etkinliği olan oyunda ebeveyne saygı, akran zorbalığı ve sanal bağımlılık konuları ele alınıyor.

Mehmet Topsakal İlkokulu ve Alpaslan ilkokulunda sergilenen etkinliği Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MBBŞT) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) ortaklaşa gerçekleştirdi. Etkinlikte; MBBŞT Genel Sanat Yönetmeni Burak Gün'ün yazıp yönettiği ve MABESEM tiyatro kursiyerlerinin rol aldığı skeçleri, eğitim uzmanı MADEM koordinatörü Ferat Dalaman yorumlayarak, öğrenciler için önemli kıssadan hisselerin altını çiziyor” denildi.

Ülkemizde, pedagojik bilinçlendirmeye dönük ilk gezici etkinlik olduğu iddia edilen açıklamada, "Her Anımız İletişim", Haziran ayının başlangıcına kadar okulları gezerek sahne diyecek. Etkinlikle 2014 bahar sezonunda 10 bin izleyiciye ulaşılması hedefleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 402
Bu Ay : 2886
Toplam : 2886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom