İmmünoloji Sempozyumu Başladı

Malatya’da İmmünoloji Sempozyumu başladı.

İmmünoloji Sempozyumu Başladı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ile Türk İmmünoloji Derneğinin beraber düzenlediği Türk İmmünoloji Derneği Bölgesel Sempozyumlarının 9’uncusu başladı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sempozyum açılışına, Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Şahin, Türk İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Günnur Deniz, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan sempozyumda konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir, “Bağışıklık sistemi, bizi çevremizde bulunan mikroplara ve kansere karşı korur. Hayatta kalmamız, sağlam ve işlevlerini eksiksiz yerine getiren bu bağışıklık sistemine bağlıdır. Bu bağlamda immünoloji bilimi, biyolojik olaylar ve tıptaki her disiplin ile yakından ilgilidir. Hastalıklara uygun tedavi yöntemlerinin belirlenmesi için, özellikle Üniversitemizin her geçen gün mükemmelleştiği organ naklinde, immün sistemde yer alan mekanizmaların çok iyi anlaşılması gerekmektedir. İmmünoloji-bağışıklık bilimi ilgisinin artması yolunda katkı sağlayacağını umut ettiğimiz bu sempozyumun başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Şahin ve Türk İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Günnur Deniz ise yaptıkları konuşmalarda bilimsel alanda vazgeçilmez bir yer tutan temel immünoloji konularının yanı sıra bölgede karşılaşılan hastalıkların immünoloji ağırlıklı olarak tartışılmasını sağlamak için farklı üniversitelerde bölge toplantıları düzenlendiğini, bu vesile ile immünoloji eğitiminin yaygınlaşması ve bu konudaki eksikliklerin giderilmesinin amaçlandığını ifade ettiler.

Sempozyumun 3 gün süreceği ve çok sayıda bildiri sunulacağı öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 866
Bu Ay : 3410
Toplam : 3410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom