Şemsi Bayraktar'dan Eleştiri

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Malatya Kayısı Araştırma İstasyonu’nu, taşımak bir yana, büyüterek geliştirmek lazım” dedi.

Şemsi Bayraktar'dan Eleştiri Malatya Haber

Malatya, Elazığ, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Hatay ve Kilis Ziraat Odası Başkanları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, SGK, ilgili kurum müdürleri ile TARSİM’den yetkililer de bulunduğu ortamda, zirai don dolayısıyla Malatya Kayısı Araştırma İstasyonu’nda kayısı bahçelerinde inceleme yaparken basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Bayraktar’a, Kayısı Araştırma İstasyonu’nu yerinin Malatya Belediyesi’ne devir edildiği, dolayısıyla meyve gen kaynaklarının yok olacağı endişesinin taşındığı şeklindeki kamuoyundaki endişeler soruldu.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, “Bu gibi yerler Arge açısından da önemlidir. Arge gibi çalışmaları bu gibi kurumlar yapıyor. Malatya Kayısı Araştırma İstasyonu’nu, taşımak bir yana, büyüterek geliştirmek lazım. Taşınacak yer daha kapsamlı bir yer mi bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya Kayısı Araştırma İstasyonu yeri, 6 yıl önce Malatya Belediyesi’ne devir edildi. Bunun üzerine Malatya Kayısı Araştırma İstasyonu’nun Akçadağ İlçesi’ndeki Öğretmen Okulu alanına taşınması kararlaştırıldı. Öğretmen Okulu alanına Malatya Büyükşehir Belediyesi, idari bina yapınca, Kayısı Araştırma İstasyonu yeni yerine taşınacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 806
Bu Ay : 6786
Toplam : 6786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom