Tahliyeler Devam Ediyor

Soma’da maden ocağındaki yangın nedeniyle devlet tüm imkanlarını seferber etti. Mahsur kalan işçilerin tahliyesine devam ediliyor.Ölü sayısı 5 olduğu bildirildi.

Tahliyeler Devam Ediyor Türkiye-Dünya

Manisa’nın Soma ilçesinde özel bir maden ocağında vardiya değişimi sırasında meydana gelen trafo patlaması sonucu çıkan yangında maden ocağında mahsur kalan işçilerin tahliyesine devam ediliyor.

Soma Devlet Hastanesi’ne binlerce kişi akın ederken, polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Dumandan etkilenen çok sayıda işçi başta Soma olmak üzere çevre ilçe ve Manisa merkezdeki hastanelere sevk ediliyor. Olay yerinde Kızılay ekipleri süt ve bisküvi dağıtımı yaparken, işçi yakınlarının hastane önündeki bekleyişleri sürüyor.

Soma’nın en büyük maden işletmesi olan maden ocağında vardiyalı sistemle yaklaşık 6 bin 500 kişinin çalıştığı madende mahsur kalanların sayısının ise 200’ün üzerinde olduğu kaydedildi. 11 işçinin tedavisine devam edilirken, ölü sayısının 5 olduğu bildirildi.

Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da Soma’ya gelmek üzere olduğu öğrenildi.

MADENDEKİ UMUTLU BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

 Soma’da maden ocağındaki yangın nedeniyle devlet tüm imkanlarını seferber etti.

27 ambulans, 3 ulusal medikal kurtarma ekibi (UMKE) ve 1 helikopter ambulans olay yerinde beklerken, Manisa'dan 16 ambulans ve 1 UMKE, İzmir'den 5 ambulans ve 1 UMKE, Balıkesir'den 6 ambulans ve 1 UMKE ile 1 helikopter ambulans, olay yerine gönderildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de 20 kişilik uzman ekibinin yanı sıra 1 malzeme aracı, 2 AKS aracı, 2 arazöz ve içinde suni teneffüs cihazı ve yedek tüplerin de bulunduğu 1 tam teçhizatlı konteynırı Soma’ya geldi.

Zonguldak’tan yola çıkan bir ekibin Soma’ya ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Madende mahsur kalan işçilerden bazıları yürüyerek çıkarken, bazı işçiler de sedyeyle çıkarıldı. Madenden çıkan işçilere sağlık ekipleri tarafından oksijen takviyesi yapılırken, işçilerin yakınları tarafından umutlu bekleyiş sürüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 206
Bu Ay : 1774
Toplam : 1774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom