Söylenen İddiaları Sert Bir Dille Eleştirdi

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, Giresunspor karşısında yedek ağırlıklı bir kadroyla çıktıkları ve maçı önemsemedikleri yönünde yapılan açıklamaları sert bir dille eleştirdi.

Söylenen İddiaları Sert Bir Dille Eleştirdi Malatya Spor

Yeni Malatyaspor'un tertemiz bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Ravcı, "Öncelikle Giresunspor’u şampiyonluğundan dolayı kutluyoruz. Geçen hafta oynadığımız ve Giresunspor’un 2-1 kazanıp şampiyon olduğu maçtan sonra, kamuoyunda aleyhimize çok çirkin ithamlar yapılmıştır.

Bu çıkan haberleri ve demeçleri şaşkınlıkla takip ediyoruz. Bu maça yedek ağırlıklı kadroyla çıktığımız için maçı ciddiye almadığımızı söyleyenlere şunu belirtmek istiyorum. Yeni Malatyaspor çatısı altında bulunan her oyuncu bizim için çok değerlidir.

Kim oynarsa oynasın, futbolcularımızın sahaya çıktıklarında terinin son damlasına kadar mücadele ettiklerini ve gerçek kişilik karakterlerini ortaya koyduklarından bizim asla bir şüphemiz yoktur. Şüphesi olanların dönüp kendilerine bakmalarını tavsiye ederiz. Yeni Malatyaspor, tarihinde hiçbir şaibeye bulaşmamıştır. Ter temiz bir geçmişe sahiptir. Bu kulüp var oldukça, bunu devam ettirecektir" dedi.

"MALATYASPOR ŞAİBELERLE KÜME DÜŞÜRÜLDÜ"

Ravcı, Malatyaspor'un şaibelerle küme düşürüldüğünü iddia ederek, "Önceki yıllarda Malatyasporumuzun şaibelerle ve çirkin oyunlarla nasıl küme düşürüldüğünü yaşamış bir kulübüz. Bunları yaşayan bir kulüp olarak bu tür oyunların içerisine girecek bir yapıya ve karaktere asla sahip değiliz" ifadelerini kullandı.

Kimsenin Yeni Malatyaspor'u töhmet altında bırakacak açıklama yapamayacağını vurgulayan Ravcı, "Hiç kimse Yeni Malatyaspor Kulübü'nü ve camiasını incitecek veya töhmet altında bırakacak söz ve davranışta asla bulunamaz. Bu kimsenin haddi değildir. Biz daha önce de maç kaybettik. Ama şunu asla unutmadık; futbol gösteri ve yarış oyunudur. Bazen kazanır, bazen de kaybedersiniz.

Bizleri asıl üzen şey koskoca bir camiayı lekeleyen ve bu anlamda iki güzide kulübün taraftarlarını karşı karşıya getiren söylemlerdir. Biz Yeni Malatyaspor Kulübü olarak tüm takımlara saygı gösteriyoruz. Önemli olan rekabetin dostluk ve barış içerisinde geçmesi, hak eden takımın kazanmasıdır. Futbolun dostluk ve barış olduğunu unutanlara küçük bir hatırlatmamızdır" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 841
Bu Ay : 4398
Toplam : 4398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom