13 Mayıs Türkiye Gündemi

13 Mayıs 2014 Türkiye Gündemi

13 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 15.00’te ABD Temsilciler Meclisi Ülke Güvenliği Komitesi Başkanı Michael McCaul ve beraberindeki heyeti, saat 17.00’de eski Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00’te ABD Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komisyonu Başkanı Codel McCaul ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 15.30’da Sağlık Sen’in ‘Büyük Türkiye Buluşması’ adlı programına katılacak, saat 17.30’da BP CEO’su Bob Dudley’i kabul edecek, saat 19.45’te Uluslararası Yılın Haber Görüntüleri Ödül Töreni’ne katılacak.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, saat 17.15’te ‘BM Filistin Halkının Vazgeçilmez Haklarının Kullanılması Komitesi Toplantısı’nın kapanışına katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 09.00’da UAEA Genel Direktörü Amano ile çalışma kahvaltısı yapacak, saat 11.00’de Liberya Dışişleri Bakanı Nfaguan ile görüşecek, saat 12.15’te Nfaguan ile basın toplantısı düzenleyecek, saat 14.15’te KKTM Heyetini kabul edecek, saat 17.45’te Danimarka Dışişleri Bakanı Lidegaard ile görüşecek, saat 18.45’te Lidegaard ile basın toplantısı düzenleyecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 15.00’te Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Direktörü Yukiya Anano ile ortak basın toplantısı düzenleyecek, saat 19.30’da Haber Kameramanları Derneği’nin Haber Görüntüleri Yarışması’na katılacak.
- Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, saat 13.00’te İsveç Parlamentosu Üyesi Robert Halef ile görüşecek.
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 09.00’da “TSK Ulusal Hemşirelik Kongresi Bilimsel Programı”na katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, saat 10.00’da Engelli Hakları İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısına katılacak.
- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, saat 14.00’te MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Zirvesi’ne, saat 19.00’da Haber Kameramanları Derneği Ödül Töreni’ne katılacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, saat 13.00’te Anadolu Medeniyetleri Müzesi açılışına katılacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 15.30’da Cibuti Tarım Su Orman ve Hayvancılık Bakanı Muhammed Ahmed Awelch ile görüşecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dedeman Otel’de saat 09.00’da, Birleşmiş Milletler Herkes İçin Sürdürülebilir Enerji Konferansı’nın açılış konuşmasını yapacak ve ardından saat 10.10’da konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- 13. Forum İstanbul Konferansları, İstanbul Swissotel’de saat 09.00’da, “Yeni Büyüme Stratejileri ve Kaynakları-Gizli Enerjimiz Kadınlarımız” temasıyla başlayacak. Programa Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katılması bekleniyor.
- ‘Türkiye’de Engelli Profili’ Paneli, Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Salonu’nda saat 13.00’te düzenlenecek. Panele Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın da katılması bekleniyor.

TBMM gündemi
- MHP Grup Toplantısı saat 10.30’da, AK Parti Grup Toplantısı saat 11.15’te, HDP Grup Toplantısı saat 12.30’da,CHP Grup Toplantısı saat 13.30’da başlayacak.
- Saat 12.15’te Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, ABD Kongre Heyeti’ni kabul edecek.
- Genel Kurul saat 15.00’te toplanacak.
- Plan ve Bütçe Komisyonu saat 15.30’da toplanacak.

Siyasi partilerin gündemi
- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 13.00’te Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ı ziyaret edecek.
- AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, saat 14.00’te ‘Anneler Günü’ münasebetiyle toplantı düzenleyecek.
- İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Hasdal Cezaevi’nde saat 10.00’da, cezaevindeki tutuklu komutanları ziyaret edecek. Perinçek’in 1 saat sürecek ziyaretinin ardından Hadımköy Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunan komutanlarla görüşmesi planlanıyor.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Sözcüsüne bağlı çalışacak olan ‘Medya İletişim Bürosu’nun Açılış Töreni, İstanbul Adalet Sarayı A Blok Kat: 1 Nolu Seminer Salonu’nda saat 09.30’da gerçekleştirilecek.
- “İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi-2. Aşama” kapsamında düzenlenecek olan “İstanbul İl Konferansı ve Suç Önleme Teknikleri Eğitimi” programı, THE Marmara Otel’de saat 10.00’da gerçekleştirecek.
- İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Dr. Muammer Yıldız, Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda saat 10.00’da, ''Gelecek Nesil AKUT'la afetlere hazırlanıyor'' projesinin değerlendirme toplantısına katılacak.
-TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsü’nde saat 10.30’da, “Kariyer Planlama” konulu konferansta öğrencilere hitap edecek.
-Türkiye'de Yaşayan Mısırlılar, Eminönü Yeni Cami önünde saat 11.00’de, Mısır'daki insan hakları ihlalleri, hukuksuz yargılanmalara ve idam kararlarına tepki için açlık grevine başlayacak.
- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz-75.Yıl Caddesi-Polonezköy’de saat 11.00’de, Beykoz Can Sanat Merkezi’nin açılış törenine katılacak.
- Yapımı Tamamlanarak Denize İndirilen 4. Arama Kurtarma Gemisi “TCSG YAŞAM”, Tuzla Tersanesinde saat 17.00’de, düzenlenecek törenle teslim edilecek. Törene İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da katılmasının bekleniyor.
-Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Galatasaray Meydanı’nda saat 19.30’da, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaştırılası için başlatılan girişimlere destek için toplanacak.
- Keçiören Belediyesi, saat 10.30’da ‘Herkes İçin Spor Festivali’ etkinliği düzenleyecek.
- Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması (ZOOM), saat 19.15’te düzenlenecek
- MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Zirvesi Kokteyli, saat 09.00’da düzenlenecek.
- Ankara Ticaret Odası ve Çevre Özel İhtisas Komisyonu, saat 09.30’da ‘Gelecek İçin Yeşil Güvenli Binalar Konferansı’ düzenleyecek
- Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer, Hacettepe Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Sağlık Zirvesi’ne katılacak.
- Dünyagöz Ankara, saat 19.00’da ‘Bahara Merhaba Resepsiyonu’ etkinliği düzenleyecek.
- Danimarka’nın Taastrup şehri istasyonunda işlenen bir cinayete ortak olduğu iddiasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırılan 17 yaşındaki Türk genci Hikmet Şahbaz için, saat 10.00’da Danimarka Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapılacak.
- Türk Eczacılar Birliği üyeleri, saat 09.00’da ‘Sağlık Okur-Yazarlığı’ konulu toplantı düzenleyecek.
- TÜM BEL SEN üyeleri, saat 12.00’de Mamak Belediyesi önünde basın açıklaması yapacak.
- Eğitim Sen üyeleri, saat 13.00’te Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü önünde basın açıklaması yapacak.
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00’da Mart ayına ilişkin kümes hayvancılığı, süt ve süt ürünleri üretimi ile yılın 1. çeyreğine ilişkin kırmızı et üretimi istatistiklerini açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------------------------
- Ankaraspor, saat 21.45’te Samsunspor ile karşılaşacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 129
Bu Ay : 3573
Toplam : 3573

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom