AKP Yönetiminden SGK'ya Ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, Nuh Boyraz, Nadir Çalık, İsmet Gürbüz Yılmaz ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Av. Bayram Taşkın ile SGK İl Müdürü Ayten Kara’yı makamında ziyaret ettiler.

AKP Yönetiminden SGK'ya Ziyaret Malatya Siyaset

Ziyarette konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ayten Kara, "Malatya’da görev yapmam benim için daha çok memnun etti. Adıyamanlı olduğum için Malatya halkı hem coğrafi olarak hem de kültür olarak bana yakın. İnşallah personelimle ve vatandaşlarla aramızda hiçbir sıkıntı olmadan, sivil toplum kuruluşlarımız ve diğer kurumlarımızla istişare içerisinde güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Basın kuruluşlarımız ile de güzel ilişkiler içerisinde olarak vatandaşlarımız ile diyalogumuzu iyi tutacağız’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi ise, 30 milyon maliyetli yeni Sosyal Güvenlik Kurumu binasının yapımına bu yıl başlanacağını belirterek, ‘’Hükümetimiz sosyal güvenlik alanında yaptığı çalışmalar ile vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmiştir. Bizler hemşerilerimizden aldığımız tepkiler ile bu memnuniyeti ilimizde görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızın sosyal güvenlik kapsamına alınması AK Parti’nin gerçekleştirdiği reformlardandır. Yine taşeron işçilerimiz ve BAĞ-KUR ile ilgili çalışmalar meclisimizin gündeminde. İnşallah bu konuda da vatandaşlarımızı memnun edecek bir netice çıkacak’’şeklinde konuştu.

Kayıt dışı çalışmaya da değinen Tüfenkçi, "Kayıt dışı çalışma ülkemiz ve toplumumuz açısından ciddi olumsuzluklar doğurmaktadır. Bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumu’na ve müfettişlerine büyük sorumluluk düşmektedir. Bu konuda yapılacak olan uyarı ve bilgilendirmeler ile ülkemizin sosyal güvenlik açığı azalacaktır’’ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 255
Bu Ay : 255
Toplam : 255

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom