Özel Annelere Özel Anneler Günü Etkinliği

Malatya İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi ile İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde anneler günü etkinliği gerçekleştirildi.

Özel Annelere Özel Anneler Günü Etkinliği Malatya Yaşam-Sağlık

Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezinde gerçekleşen etkinliğe İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süheyla Ünal, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Osman Özokçu, merkezde eğitim alan özel gereksinimli çocuklar, anneleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Araştırma Görevlisi Ceyhun Servi, anneler gününün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında özel gereksinimli çocukların eğitiminde aile katılımının önemli olduğunu vurgulayan Servi, özel eğitimde aile katılımı olmadan başarıya ulaşılamayacağını söyledi. Servi, İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde verilen eğitimin başarısının aile katılımı ile doğrudan ilişkili olduğunu ifade ederek, özel çocukların özel annelerini bu özverilerinden dolayı kutladı.

İnönü Üniversitesi bünyesindeki okulda eğitim alan çocukların ailelerinin, gereksinimlerinin bilimsel temelli yaklaşımlarla tespit edilmeye çalışıldığını belirten Yrd. Doç. Dr. Osman Özokçu ise konuşmasında özel eğitim hizmetleri açısından bölgede örnek teşkil etmesi amaçlanan merkez çalışmalarının ancak aile katılımıyla gelişebileceğini vurguladı.

Yapılan konuşmalardan sonra şiir ve müzik dinletisi sunan İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri etkinliğe katılan davetlilere ve annelere karanfil verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 586
Bu Ay : 3070
Toplam : 3070

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom