Akşin'den, İl Müdürü Fındıklı'ya Ziyaret

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Avukat Yaşar Akşin, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı'yı ziyaret etti.

Akşin'den, İl Müdürü Fındıklı'ya Ziyaret Malatya Haber

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya gelen Akşin, İl Müdürü Fındıklı ile bir araya gelerek, Malatya'da modern pentatlon sporuyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Avukat Yaşar Akşin'in kendisini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Akşin'in ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını belirtti.

Malatya'nın modern pentatlon sporunun Doğu'daki tek şehri olduğunu kaydeden Fındıklı, "Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Avukat Yaşar Akşin göreve geldikten sonra, Malatya'da modern pentatlon sporunun gelişimine, pozitif davranışlarıyla destek olmuştur. Bu hem sporculuk hem milli takım seçmeleri hem de milli takıma antrenör görevlendirmelerinde ön plana çıkmıştır. Malatya'da modern pentatlon sporunun daha da gelişmesine büyük katkı sağlamışlardır. Bu katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Fındıklı, Malatya'dan modern pentatlonun değişmez antrenör ve sporcularını milli takıma göndermek istediklerini belirterek, "Tesisleşmemiz hızla devam etmektedir. Yeni yapılacak olan spor salonunun altında eskrim için yeni bir yer yaptırıyoruz. Açık ve kapalı yüzme havuzlarımız var. Atletizm pistimiz olduğu gibi yenileniyor. Dolayısıyla modern pentatlonun tüm alanları tesis noktasında da tamamlanmış olacak. Altyapı olarak antrenör ve sporcularımız hazır. Yeni yeni gençler bularak, sayısı biraz daha artırmamız gerekiyor" dedi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Avukat Yaşar Akşin ise, Malatya'nın modern pentatlon sporunda iyi bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı'nın modern pentatlona büyük bir destek verdiğini kaydeden Akşin, "2013 yılında Malatya'dan 2 sporcumuz milli takımda bizi başarıyla temsil etti. Bu senede yapılacak olan seçmelerde, Malatya'dan birkaç sporcunun milli takıma seçilerek, ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyoruz. Bunun yanında Malatya'dan 2 antrenörümüzü, Malatya'da modern pentatlon sporunun gelişimine katkı sunmaları ve tecrübe kazanmaları için milli takımda görevlendirdik. Bu yılda 1 antrenörümüz milli takımda Malatya'yı temsil etti. İnşallah bundan sonrada Malatya'da modern pentatlon gelişimini sürdürecektir. Çünkü Malatya'da iyi bir spor yöneticisi var. Sporun başında iyi bir idareci var. Bu çalışmalar ve tesislerle birlikte Malatya'nın modern pentatlon sporunda başarılı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 480
Bu Ay : 1103
Toplam : 1103

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom