Üreticilerin Kredi Borçlarının Ertelenmesi

“Üreticilerin beklentisi borçların ertelenmesi değil, zararın devlet tarafından karşılanmasıdır. Geçici yöntemlerle Malatyalı üreticilerin avutulmasını kabul etmiyoruz”

Üreticilerin Kredi Borçlarının Ertelenmesi Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da Mart ayı sonunda meydana gelen don olayı sonrası üreticilerin sadece borçların ertelenmesi ile yetinilmesini eleştirerek, “Üreticilerin beklentisi borçların ertelenmesi değil, zararın devlet tarafından karşılanmasıdır. Geçici yöntemlerle Malatyalı üreticilerin avutulmasını kabul etmiyoruz” dedi.

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, Malatya’da son yüz yılın en büyük tabii afeti olarak değerlendirilen don olayının ardından üreticilerin yaşadıkları sıkıntıların halen devam ettiğini kaydederek, sorunların çözümü için beklenilen adımların atılmamasını eleştirdi.

Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili Bakanlar Kurulu tarafından karar alındığının basına yansıdığını belirten CHP’li Ağbaba yaptığı açıklamada, “Mart ayının sonunda meydana gelen don olayları nedeniyle, başta Malatyalı üreticiler olmak üzere Türkiye genelinde tarımla uğraşan tüm üreticiler büyük kayıp yaşadı.

Konuyu defalarca Mecliste konuşarak, kanun teklifleri ve soru önergeleriyle gündeme getirdik. Biz ısrarla, ürünlerinin tamamı yanmış üreticilerin borçlarının ertelenmesinin çözüm olmadığını, üreticilerin Zaralarının karşılanmasını ve alan bazlı destek verilmesini istedik. Ancak her zaman olduğu gibi AKP Hükümeti yine bildiğini okuyor, istediği şekilde anlayıp borç erteliyor. Ağacında 1 tane bile kayısısı olmayan üretici, ertelenen borcunu neyle ödeyecek? Ameliyat olması gereken hastaya pansuman yapmak, hastayı ölüme terk etmektir. Hükümet en kısa sürede, Malatyalı üreticilerin taleplerine kulak vermeli, zararları karşılamalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 68
Bu Ay : 1597
Toplam : 1597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom