Açıkta Alkol Alanlar Vatandaşlara Rahatsızlık Veriyor

Malatya merkez Tecde Mahallesi Derme Kanalı civarı Horata Çayı arasında kalan bölgede çevre kirliliği yaşandığı belirtilerek, bu sorunun giderilmesi istendi.

Açıkta Alkol Alanlar Vatandaşlara Rahatsızlık Veriyor Malatya Haber

Kayısı Araştırma İstasyonu’nun üst kısmına gelen Derme kanalı üstü ve altında yaklaşık 150 dönüm alanı açık meyhane haline dönüştürenler attıkları şişe ve naylon poşetler ile çevreye büyük zarar veriyorlar.

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, yaptığı açıklamada, “Tecde ile Horata Çayı arası ve Derme kanalı kenarında bulunan boş alanlar içki içenlerin meskeni haline gelmiş durumda. Özellikle hafta sonları ve öğleden sonraları ve akşamları bu alanlar adeta açık meyhane oldu. Araçlarla bu alana gelenler gerek araçların içerisinde gerekse yol kenarında içki içiyorlar. Bu alanların yakınında bulunan semt sakinleri çok rahatsızlar. Bu alanı açık bir meyhane gibi kullananlar ayrıca içki şişelerini ve naylon poşetlerini gelişigüzel çevreye atıyorlar. 150 dönümlük alan adeta bir çöplüğe dönüşmüş durumda. Ayrıca alkollü olarak trafiğe çıktıkları için trafik kazalarına da sebep oluyorlar.

Açık alanlarda içki içilmesinin kabahatler kanununa göre işlem görmeleri gerekir. Alkol alanlar ayrıca nara atıp, gece çevre halkını da rahatsız ediyor. Güvenlik açısından emniyet güçlerinin, çevre kirliliği sebebi ile de belediye çevre biriminin konuyu gündemlerine alıp kabahatler kanununa göre işlem yapmaları gerekmektedir. Acilen bu alan da emniyet güçleri trafik kontrolü yaparak alkollü olarak trafiğe çıkanları tespit etmesi gerekir. Ayrıca, alkol alıp çevreyi rahatsız edenlere gerekli işlemler yapılmalıdır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 743
Bu Ay : 4541
Toplam : 4541

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom