Kararı Başbakan'da İmzaladı

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, don ve dolu afeti nedeniyle çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesini kapsayan kararın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını açıkladı.

Kararı Başbakan'da İmzaladı Malatya Haber

İHA muhabirine açıklama yapan AK Parti Malatya Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Türkiye genelinde 61 ilde don ve dolu afeti nedeniyle çiftçimiz bu yıl büyük bir zirai afet yaşadı. Malatya özelinde ise kayısı çiftçimiz, kayısı ağaçlarının dondan zarar görmesi nedeniyle yüzde 90’ı aşan bir zararla karşılaştı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Malatya’ya gelerek kayısı bahçelerinde incelemede bulunmuştu. İlk günden beri gerek Türkiye ve gerekse de Malatya özelinde hükümetimiz konuyla yakından ilgilendi ve süreci yakından takip etti.

Sayın Başbakanımız süreci baştan beri yakından takip ediyor. Konuyu AK Parti MKYK’da Sayın Başbakanımıza detaylı bir şekilde aktarmıştık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker tarafından Bakanlar Kurulu’nda ise yine zirai afet ile ilgili olarak Sayın Başbakanımıza detaylı bir dosya sunulmuştu. Don ve doludan dolayı mağdur olan çiftçilerimiz için hükümetimiz ilk aşamada Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesi ile ilgili çalışmasını kapsayan Bakanlar Kurulu kararı, Sayın Başbakanımız tarafından imzalanmıştır. Sayın Başbakanımıza, hükümetimizin değerli bakanlarına ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 752
Bu Ay : 2334
Toplam : 2334

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom