Yeşilyurt'ta Anneler Günü Programı Düzenlendi

Yeşilyurt Kaymakamlığı ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından ortaklaşa “Anneler Günü” programı düzenlendi.

Yeşilyurt'ta Anneler Günü Programı Düzenlendi Malatya İlçe

Anneler Günü dolayısıyla Yeşilyurt'ta program düzenlendi. Şehit annelerinin de katıldığı programda, duygu dolu anlar yaşandı. Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu da karşılıksız sevginin en büyük sembolünün ve şefkat kahramanlarının anneler olduğunu belirtti.

Babahanoğlu, “Tüm anneler gerçekten çok değerli ve fedakar insanlardır. Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğunu unutmayıp annelerimizi bir gün değil her gün hatırlamalıyız ve kıymetini çok iyi bilmeliyiz” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, elleri öpülesi annelerin sadece bir günde değil yılın her gününde anılması gerektiğini ifade ederek, "İnsanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakarca çalışan annelerin, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.

Bizleri özveriyle büyüten, iyiye ve doğruya yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Karşılık beklemeden seven tek varlıktır. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayarak şefkatle bağrına basan annelerimize, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz. Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. İnşallah 365 günü Anneler Günü olarak değerlendiren kişilerden olmamız temennisinde bulunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin annelerine olan sevgilerini anlatan şiir ve mektuplar okundu.
Örnek aile yaşantılarından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın annesi Cemile Polat ile babası Turgut Polat’a ve Yeşilyurt Eski Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ile eşi Türkan Kavuk’a plaket verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 99
Bu Ay : 6079
Toplam : 6079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom