Eğitim-Bir-Sen Anneler Gününü Kutladı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Malatya Şubesi Kadın Kolları tarafından Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Eğitim-Bir-Sen Anneler Gününü Kutladı Malatya Haber

Öğretmen Evi'nde düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde konuşan Eğitim-Bir-Sen Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici, "Toplum hayatının temel taşı olan anneler ailenin çekirdeği ve vazgeçilmezidirler. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın, en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. Toplumu yakınlaştıran ve birleştiren bir rolü vardır. Şefkat ve merhamet abidesi anneler sadece kendi çocuklarının değil, temas ettiği ve aynı ortamda bulunduğu tüm çocukların öğretmenidirler.

Annelerin hayat standartlarının iyileştirilmesi, sosyal hayatta etkin rol üstlenmeleri, sağlıklı bir toplumun olmazsa olmazıdır" ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım ise, annelerin sağlıklı toplumun temel taşı olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "Anneleri bir güne, anne sevgisini, kıymetini bir günle sınırlamak onlara gerçekten büyük bir haksızlık olur diye düşünüyorum. Bu nedenle küllerinden yeniden doğan annelerin Anneler Günü'nü canı gönülden kutluyorum. Hangi vesileyle olursa olsun anneleri bize hatırlatan her gün bizim için önemlidir. Annelik karşılıksız sevginin, masum ve sevecen çocukluk halimizin sonsuz bir simgesidir. Annelik hakkı ödenemeyen bir değer ve her yaşta sığınılan bir limandır."

28 Şubat Mağdurları Platformu Üyesi Nurcan Berber de, 28 Şubat mağdurlarının kaybettikleri hakları geri alabilmeleri için çalıştıklarını ifade ederek, "28 Şubat'ların tekrarını yaşamamak için yaşananları unutmamız gerektiğini düşünüyorum. Sizlerin de hatırlayacağı gibi 1997 yıllarında başörtü yasağı başlatılarak 2000 yıllarında öğretmenler kurumlarından, öğrenciler okullarından ve görevlerinden atıldılar. Bu süreçte bazı arkadaşlar da istifaya zorlandı. Sonunda darbeciler emellerine kavuşarak başörtüsünü tamamen kurumlardan çıkarmış oldular. Bu süreçte bizlere de evlerde annelik düşmüştü.

Çok acı günler geçirmiştik. Bu süreçte çok hak kaybına uğradık. 2006 yılında Eğitim-Bir-Sen'in çalışmalarıyla öğrenciler okullarına geri döndüler. Öğretmen yeniden kurumlarına dönmüş oldular. Biz de bu süreç zarfında kaybedilen haklarımızı geri alabilmemiz için bir çalışma başlattık" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Anneler Günü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom