10-16 Mayıs Engelliler Haftası

Malatya'da, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle 'Farkındalık Yürüyüşü' etkinliği düzenlendi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Malatya Haber

Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürlüğü tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi ve engelli derneklerinin katkısıyla engelliler haftası nedeniyle düzenlenen yürüyüş, Öğretmen Evi önünden başlayarak, İnönü Kapalı Çarşısı Meydanı’nda sona erdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisinin ardından konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürü Oktay Taş, son yıllarda engellilere yönelik güzel yasal düzenlemelerin yapıldığını kaydetti.
Taş, engellilerin istihdamı ve engellilere yapılacak olan sosyal desteklerle ilgili önemli desteklerin yapıldığını kaydederek, "2005 yılında engelliler kanunu çıkarıldı. Bugün itibariyle bu kanunun artık yetersiz geldiğini görüyoruz. Buda bizi sevindiriyor. Çünkü birçok mevzuatı gerçekleştirdik" dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun ise, "Amacımız bu toplumda var olduğumuzu bir kez daha göstermek, sorunlarımıza kamuoyunun dikkatini çekmek için bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Farkındalık yürüyüşü ile buna dikkat çektiğimize inanıyorum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 234
Bu Ay : 417
Toplam : 417

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom