Spor Etkinliği Programları Başladı

Avrupa Birliği (AB) Okul Ortaklığı Projesi çerçevesinde başlatılan spor etkinliği programları Malatya’da başladı.

Spor Etkinliği Programları Başladı Malatya Spor

“Spor Uluslararası Dildir” konusu ile 13 Mayıs’a kadar, Türkiye, İtalya, İspanya ve Polonya’dan öğrenciler, Basketbol, Voleybol ve Badminton etkinliklerinde bulunacak. Spor müsabakaları sonrasında öğrenciler tarihi ve turistik yerleri gezecek.

Malatya Türkiyem Orta Okulu Spor Salonu’nda düzenlenen törende önce ülkelerin milli marşları okundu. Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, 5 gün sürecek olan etkinliklerde en iyi misafirperverliği yapacaklarını belirtrek, “Bu tür etkinlikler kültürel kaynaşmanın biraz daha ileri gitmesine vesile olacaktır. Bu tür faaliyetler gençlerin ruhuna ve iyi yetişmesine etkili olacak güzel bir projedir” dedi.

Türkiyem Orta Okulu Müdürü Şevket Erkmen ise, “Spor evrensel kültürün bir değeri olarak insanları birleştiren önemli bir vasıtadır ve uluslararası platformda barışın elçisidir. Spora duyulan ilgi arttıkça dünyadaki toplumların sevgi, barış ve dostluk paylaşımları artacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra İnönü İlkokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi, Türkiyem Ortaokulu öğrencileri de halk dansları gösterisi yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom