Esenlik 33. Şubesini Başharık'ta Açtı

24 yıldır faaliyetlerini başarıyla sürdüren Esenlik 33. Süpermarket Şubesini Başharık Mahallesi'nde açtı.

Esenlik 33. Şubesini Başharık'ta Açtı Malatya Haber

Açılışa özel aktivitelerin yapıldığı törende Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Vekili Ertan Mumcu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz ile birlikte markette alışveriş yaptı, aldıkları çikolataları basın mensuplarına ve açılışa katılanlara ikram etti.

Esenlik önümüzdeki dönemde markalı ürün yelpazesini genişleterek, üretime dayalı markalı ürünlerine ağırlık verecek. Türkiye’de hızla büyüyen ve gelişen Malatya Büyükşehir’e, bölgede hızla büyüyen dinamik bir güç olarak Esenlik, yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyor.

Esenlik, süpermarketler zincirine bir halka daha ekledi. 24 yıldır perakende sektöründe hizmet veren Esenlik, 2009 yılından itibaren bu sektördeki yatırımlarına büyük bir ivme kattı. 12 şube ile Malatya sınırlarında hizmet veren Esenlik son 4 yılda şube sayısını Malatya'da 29'a, bölgesinde 33'e çıkardı. Gıda alanında kendi öz markalarıyla üretimleri de bulunan Esenlik, bölgede sektörün güven duyulan markası oldu.

Boyraz; 'Esenlik Türkiye'de ismi duyulan bir marka haline geldi'

Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; '33. şubemizin mahalle halkına hayırlı olmasını diliyorum. Esenlik yoluna emin adımlarla devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Elbistan ve Kahramanmaraş'ta altyapısını hazırladığımız iki şubemizi de hizmete açmış olacağız. Marketlerimizi bölgesel bir marka haline getirdik, artık Esenlik Türkiye'de ismi duyulmuş bir marka haline geldi. Esenlik, güvenmekte haklısınız sloganının içini dolduran bir şirket haline dönüştü. Önceki Esenlik Genel Müdürümüz şu anda Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ın Esenlikte yaptığı güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Başkanımızın Yeşilyurt içinde en güzel hizmetleri yapacağına inanıyoruz.      

En iyiyi, en uygun fiyata, en güzel şekilde halkımıza sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bir taraftan marketlerimizi güçlendirirken diğer taraftan marketlerimize lojistik sağlayan ve onlara güç veren merkezlerimizde üretimlerimiz devam ediyor. Daha temiz bir dünya için Epak markamız, temizlik alanında aranan bir marka olacak. Nergis isminin kurumsalını tamamladık, gıda alanında müşterilerimiz gönül rahatlığıyla bu markayı alabilecek. En kısa zamanda Türkiye'de ismi duyulan iki markayı piyasaya sürmüş olacağız ve Malatya’yı bir üretim merkezi haline dönüştüreceğiz. Bütün çalışmalarımız, büyükşehir olan Malatya'ya yakışır bir şirket ve büyük bir ekonomik güç olma yolunda ilerlemektir' ifadelerini kullandı.   

Mumcu; 'Esenlik ile gurur duyuyoruz'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Vekili Ertan Mumcu; 'Göreve geldiğimiz 2009 yılında,  Esenlik’in şube sayısı 12 idi. Süreç içerisinde şunu gördük ki hakikaten Esenlik’e olan itimat ve güvenden dolayı her mahallemiz birer şube açılmasını talep ediyordu ki, Esenlik 24’üncü yılında Malatya’daki varoluşu ile perakende sektöründe artık ilimizle sınırlı kalmadı bölge markası olmaya aday bir kuruluşumuz oldu. Biz Esenlik ile gurur duyuyoruz. Tabi Esenlik sadece gıda sektöründeki açılımları ile tanınabilir ama 2009 yılından itibaren Büyükşehir Belediyesi olarak Esenlik’e ayrı bir misyon biçtik. Şu an Esenlik, sosyal yapıları, modern inşaatlarıyla da konut sektöründe adından söz ettiriyor. Yine belediyemizin Malatya’mızda yapmış olduğu bütün altyapı ve üstyapı çalışmalarında gerek inşaat malzemeleri temini, gerek belediyemizden almış olduğu işlerle birlikte Esenlik bugün Malatya’da 203 cadde ve sokağımızın da yapımı itibariyle imzasını atmış bir şirketimiz. Beton Elemanları Fabrikası'yla da bölgeye hizmet üreten ürün temin eden bir şirket. Bu çalışmalardan dolayı bütün Malatyalılar olarak gurur duymalıyız. Bu gururun ve bu güvenin bir nişanesi olarak’ ta bugün Başharık Mahallemizde ki Beydağı’na da hizmet edecek bir noktada sizlerin güveninize layık olmaya devam edeceğine inandığımız bir şubemizle de inşallah hizmetinize devam edeceğiz. Başta Esenlik Genel Müdürümüz olmak üzere bütün personeline bütün çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Polat; 'Esenlik, dikkatle incelenmesi gereken ve örnek alınacak bir şirkettir'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat; 'Malatya’mızın temizliğini 1991 yılından beridir Esenlik şirketi üstlenmektedir. Yıllardır Malatya’mızı tertemiz ediyor. Temizliğin dışında birçok faaliyet gerçekleştiren Esenlik, dikkatle incelenmesi gereken ve örnek alınacak bir şirket. Esenliğin büyümesinin temelinde Malatya halkının bu şirketi sahiplenmesi var. Bu sahiplenme karşısında şirketimizin buna layık olması söz konusu. Büyükşehir Malatya ile birlikte Esenlik'in yükü de artmıştır. Yeni dönemde Malatya'nın kalkınmasında Esenlik'in büyük rolü olacaktır' dedi.

Gürkan; 'Esenlik, hizmetleri ile ünü Malatya'nın dışına çıkmış bir şirket'

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise; 'Aziz bir günde, aziz bir hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Esenlik Şirketine Malatyalıyım diyen hiç kimse yabancı değildir. Malatya ile özdeşleşmiş bir şirket. Artık hizmetleri ile ünü Malatya'nın dışına çıkmış ve bir bölge markası haline gelmiştir. Sadece bir gıda markası olarak değil, birçok alanda hizmet veren şirketimiz göz doldurmaktadır. Özellikle bu hizmeti gerçekleştiren başta Belediye Başkanımız, Genel Müdürümüz ve değerli çalışanlarına teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Malatya İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş'ın duası ile açılan Başharık Şubesi'ni gezen katılımcılar ilk alışverişi çikolatadan yana kullandı. Katılımcılar, aldıkları çikolataları çocuklara dağıttılar.

Başharık Şubesi açılış programı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Vekili Ertan Mumcu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Müsiad Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Hacı Bektaşı Veli Kültür Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, Malatya'da ki bazı kamu kurumu temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 398
Bu Ay : 5592
Toplam : 5592

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom