Eğitim-Sen Üyelerinde MEB'e Faks Yağmuru

Eğitim Sen üyesi eğitim çalışanlarına haksız soruşturma ve takip yapıldığı iddiasıyla Mili Eğitim Bakanlığı’na faks geçildi.

Eğitim-Sen Üyelerinde MEB'e Faks Yağmuru Malatya Haber

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, PTT binası önünde yaptığı basın açıklamasında, “Sendikamız üye ve yöneticilerine yönelik sürdürülen baskı, soruşturma, ceza ve sürgünler sistemli bir saldırıya dönüşmüştür. Yurttaşlık sorumluluğu gereği yolsuzluklara karşı çıkmaktan, eşitlikçi-özgürlükçü-demokratik-adil bir yaşam talebimize ve hatta örgütlediğimiz grevlere kadar birçok eylem ve etkinliğimiz suç sayılarak hukuksuz biçimde cezalandırılmak istenmektedir” iddialarını öne sürdü.

“Eğitim sen yürüttüğü sendikal hak ve özgürlükler ile demokrasi mücadelesiyle, geniş toplum kesimlerinin saygısını kazanmıştır. Bu saygıda her bir yönetici ve üyemizin büyük emeği bulunmaktadır. Üye ve yöneticilerimizin, görevleriyle ilgisi olmayan olaylar ve suçlamalar gerekçe gösterilerek haklarında disiplin soruşturması başlatılması, disiplin cezasıyla cezalandırılmaları ve sürgün edilmeleri, bizce, sendikal çalışmalarımızın engellenmesi ve yöneticilerimizin yıldırılması amacı taşımaktadır” diyen Kaya, daha sonra özetle şunları söyledi:

“Öyle anlaşılıyor ki il milli eğitim müdürlükleri ve valilikler, kamu emekçilerinin örgütlerine, bu örgütlerin yürüttüğü sendikal çalışmalara ve demokrasi mücadelesine tahammül edememektedir. Yaşananları başkaca bir biçimde açıklamaya olanak yoktur.

“Üye ve yöneticilerimizin, görevleriyle ilgisi olmayan olaylar ve suçlamalar gerekçe gösterilerek haklarında disiplin soruşturması başlatılması, disiplin cezasıyla cezalandırılmaları ve sürgün edilmeleri ile uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan örgütlenme ve ifade özgürlüğü de ihlal edilmektedir. Eğitim Sen bu uygulamaların sürdürülmesi durumunda, başta ILO olmak üzere uluslararası kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunacaktır.”

Kaya’nın basın açıklamasından sonra sorunun dile getirildiği faks metni PTT’den Mili Eğitim Bakanlığı’na geçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 784
Bu Ay : 7930
Toplam : 7930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom