MEBDER'den Kan Bağışına Destek

Malatya Eğitimci Bayanlar Derneği (MEBDER) üyeleri, Türk Kızılay’ı tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde kan bağışında bulundu.

MEBDER'den Kan Bağışına Destek Malatya Haber

Eğitimciler, Özalper Mahallesi'nde dernek merkezinde hazırlanan birimde kan bağışında bulundu.

MABDER Başkanı Seza Ersoy, hayat kurtarmak, hayatta kalmak için her zaman kana ihtiyaç olduğunu belirtti. “Bir gün bize de kan lazım olabilir. Dernek olarak kan bağışı kampanyasına katkıda bulunmak istedik. Türk Kızılayı’nın da yardımıyla organizasyon düzenledik. Zaten eğitimciler bu konuda duyarlılar. Bu sosyal duyarlılığının her sene artarak devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dernek olarak yaklaşık 11 ay önce kurulduklarını anımsatan Ersoy, sosyal aktivitelerle üyeler arasında dayanışmayı artırmayı, eğitimcilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Kızılay Kan Merkezi görevlilerinden Dr. Tankut Sertaç Özcan ise, merkez olarak günde 3 ekiple kan bağışlarını aldıklarını bildirdi. Kanın insan eliyle üretilemeyen bir ilaç olduğu için büyük önem taşıdığını vurgulayan Dr. Özcan, “Kan insanların hayatını kurtaran bir ilaçtır. Tek kaynağı insandır ve kan bağışçılarıdır. Kan sürekli gerekli olan bir ihtiyaçtır. Bizim depolarımızda hazır olarak bulunması gereken bir tıbbi ihtiyaçtır. Kan bağışında bulunmayı bir insanlık görevi olarak görüyoruz. Çünkü bir ünite kan 3 can kurtarabiliyor” diye konuştu.

Dr. Özcan, Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı’nın 16. Bölge Kan Merkezi’nin Malatya’da kurulduğunu hatırlattı. Merkezin Malatya ile Elazığ illerine hizmet verdiğini söyleyen Özcan, bölge merkezinin burada kurulmasında Malatya’da kan bağışı oranının yüksek olmasının etkili olduğunu ifade etti. Bölge Kan Merkezi’nin Malatya’da kurulu olmasının kent insanına sağlık açısından avantajlar sunacağını söyleyen Özcan, Malatyalı hastaların kan ihtiyaçlarını daha hızlı karşılayabileceklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 877
Bu Ay : 6071
Toplam : 6071

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom