"Kent Kültürü ve Kentli Yaşam" Konferansı Düzenlendi

Malatya’da “Kent Kültürü ve Kentli Yaşam” konulu bir konferans düzenlendi.

Malatya Haber

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım katılırken ayrıca, İlahiyat Fakültesi öğretim üye ve görevlileri ile İlahiyat Fakültesi öğrencileri de yer aldı.
Fakülte adına söz alan Yrd. Doç.Dr İbrahim Kaplan, “1400 yıl öncesine baktığımızda çevreye karşı nasıl bir tavır sergilememiz gerektiğini net olarak görebiliriz” dedi.

Çevre ve çevre içinde yer alan her şeyin insanların menfaatleri doğrultusunda insanlara sunulan bir nimet olduğunu ve onun kirletmemesi gerektiğini vurgulayan Kaplan, "Çevrede var olan her şey bizleri Allah’ın birliğine götürürüyor. Bizler de bu sorumluluk bilinciyle hareket etmemiz gerekir" dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ise, söylemlerin yaşanılmadığı takdirde reel olarak hiçbir şekilde gerçekleşmesinin mümkün olamayacağını, kent yaşamında bireysel olarak davranılmaması gerektiğini söyledi. Bir arada yaşamanın yüklediği birçok sorumluluğun olduğuna işaret eden Yıldırım, kent kültürü ve kentlilik bilinci anlamında olaylara çözüm odaklı bakılmasına, yapılacak her davranış ve tutumun birilerinin hayatında olumlu etki bırakmasına ve kelebek etkisi oluşturmasına gayret gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Yıldırım, bilgiyi aktarmaktan ziyade uygulamanın önemli olduğunu, yönetişim mantığı çerçevesinde gönüllü olarak hareket edildiği takdirde olumlu sonuçlar alınabileceğini ifade etti.

“Müslüman bir zihin atom bombası yapmaz” zihni ile hareket edildiğinde birçok problemin de çözebileceğini söyleyen Yıldırım, “Allah ile irtibatlı olduğumuz takdirde ciddi problemler yaşamayız” dedi.

Programın sonunda İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faruk Sinanoğlu tarafından Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a plaket takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 711
Bu Ay : 1489
Toplam : 1489

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom