Sağlık Dairesine Deneyimli Atama

Malatya Belediyesi’nin kıdemli başkan yardımcısı Ziya KESRİKLİOĞLU, Büyükşehirde Sağlık Daire Başkanı oldu. Bağlı dört müdürlük bulunuyor.

Sağlık Dairesine Deneyimli Atama Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Belediyesi’nde Münir Erkal ve Cemal Akın dönemlerinin deneyimli Başkan Yardımcısı, Ahmet Çakır döneminin Başkan Danışmanı Ziya KESRİKLİOĞLU, Büyükşehir’de Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı oldu.

 Malatya Belediyesi’ne 1993 yılında Başkan Yardımcısı olarak atanan ve 21 yıldır idareci olarak çalışan KESRİKLİOĞLU, uzun yıllar basın-yayın, kültür, eğitim, sağlık ve sosyal işlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı, basın-yayın müdürlüğünden sorumlu Başkan Danışmanlığı, Kültür Sanat Müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuştu.

 Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yapılandırılması kapsamında Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına atanan Ziya KESRİKLİOĞLU’na şu müdürlükler bağlı olacak:

Sağlık Şube Müdürlüğü,
Sosyal İşler Şube Müdürlüğü,
Veteriner Şube Müdürlüğü,
Mezarlıklar Şube Müdürlüğü,

Aynı zamanda sitemiz malatyam.com yazarlarından olan Kesriklioğlu’na yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Ziya KESRİKLİOĞLU kimdir?

1959 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini babasının memuriyeti dolayısı ile Adıyaman’da yaptı. 1976 yılında Adıyaman Endüstri Meslek Lisesi/ Makine Bölümü’nden derece ile mezun oldu.

Üniversite öğretimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ( lisans  -yüksek lisans-1983) tamamladı.

Üniversite’de öğrencilik yıllarında başladığı yazı hayatını ulusal/yerel yayın yapan birçok gazete ve dergide sürdürdü.

1990 yılında Bayram Osmanlıoğlu ile birlikte Malatya’da günlük olarak yayın hayatına başlayan Karar Gazete ve Matbaasını kurdu. 4 yıl bu gazetede Genel Yayın Yönetmenliği ve Başyazarlık yaptı.

1993 yılında Malatya’da yayın hayatına başlayan Ufuk TV’ nin kuruluşunda bulundu. Burada birçok programın yapım ve yönetmenliğini üstlendi.

Teknik Lise’de 10 yıl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Felsefe grubu dersleri ile Malatya Cezaevi’nde 2 yıl Din bilgisi ve Psikoloji öğretmenliği yaptı.

1993 senesinde Malatya Belediyesi’ne naklen geçerek Başkan Yardımcısı görevine getirildi. Burada 11  yıl (Basın - Yayın, Kültür Sanat, Eğitim, Personel, Sağlık ve Sosyal İşler, Emlak, Hal ve Mezarlıklar Müdürlü’ğünden sorumlu) Belediye Başkan Yardımcılığı, 4 yıl Başkan Danışmanlığı, 5 yıl Kültür Sanat Müdürlüğü, 3 yıl Encümen Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ziya KESRİKLİOĞLU, Malatya Belediyesindeki 21 yıllık yöneticilik görevi esnasında birçok sosyal/kültürel projenin yanı sıra,  bine yakın kültürel/sanatsal  programın organizasyonu ile 18 adet dergi ve 38 adet kitabın yayım ve editörlüğünü yaptı.

Eğitimci/yerel yönetici/yazar KESRİKLİOĞLU’nun “Modern Fizikte ve İslam Düşüncesinde Madde”(1983), “Müslümanı Anlamaya Çalışmak” (1997), “Ses Verin Lütfen” (2008) isimleriyle yayınlanmış üç kitabı, “Taşrada Gazeteci Olmak” isimli yayıma hazır çalışması ile çeşitli gazete, dergi ve internet sayfalarında yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Ayrıca 2010 yılında Malatya’nın ilk uydu kanalı olan Vuslat TV’nin kuruluşunda ve yayın kurulunda görev alarak, ‘Hayata Dair’ adıyla 100 adet kültürel programın yapım ve yönetmenliğini yaptı.

Halen Malatya  Büyükşehir Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Danışmanı olarak görev yapmakta olan KESRİKLİOĞLU, 07.05.2014 tarihi itibarı ile Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na atandı.

Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen KESRİKLİOĞLU evli ve 4 çocuk babası.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 572
Bu Ay : 5462
Toplam : 5462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom