Yoksa Hazinemizi Elimizden Alır

Malatya Kent Konseyi,trafik haftası dolayısıyla sürücülere trafikte ailelerini düşünerek hız yapmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda farkındalık uyandırmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiler.

Yoksa Hazinemizi Elimizden Alır Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından hayata geçirilen “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında yeni ve farklı etkinlikler yapılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Trafik Haftası dolayısıyla da Çocuk Meclisi ve Toplum Destekli Polisler tarafından eski belediye binası önü, minibüs, otobüs ve taksi duraklarında “Hazinemiz Ailemizi Kaybetmemek için Trafik Kurallarına Dikkat Ediniz” uyarısının yer aldığı oto kokuları dağıtıldı.

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir, ailenin önemine vurgu yapmak amacı ile başlatılan “Hazinemiz Ailemiz” projesi sayesinde unutulan aile ve aile değerlerini tekrar hatırlamış olduklarını söyledi.

Özdemir, trafik haftası dolayısıyla sürücülere trafikte ailelerini düşünerek hız yapmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda farkındalık uyandırmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti. Ülkemizde her gün onlarca kişinin trafik kazalarından dolayı öldüğünü, trafik kazalarının birçok nedeni olduğunu söyleyen Özdemir, yapılan araştırmalara göre en çok dikkatsizlik, aşırı hız, trafik kurallarına uymamaktan kaynaklı ölümlü kazaların olduğunu ifade etti.

Çocuk Meclisi olarak sürücülerin trafik kurallarına uymaları ve bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini gerektiğini vurgulayan Özdemir, “Aile kurumunun önemini tekrar hatırlatan “Hazinemiz Ailemiz” projesini destekliyor, bizlere destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve bugün bizleri yalnız bırakmayan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğine teşekkür ediyoruz” dedi

Çocuk Meclisi üyeleri ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Polis Memurları tarafından dağıtılan oto kokuları sürücüler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Otomobil ve minibüs şoförleri ise yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ederek Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 311
Bu Ay : 5505
Toplam : 5505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom