Şahin'den, Cumhurbaşkanlığı Seçimi Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Tüm muhalefet partileri ve son dönemde ortaya çıkan kayıtdışı muhalefetin tümü bir araya gelse, AK Parti’nin göstereceği Cumhurbaşkanı Adayı seviyesinde bir isimi çıkartamıyor” dedi.

Şahin'den, Cumhurbaşkanlığı Seçimi Açıklaması Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Biraz dikkatlice kilometreyi geriye çevirdiğimiz zaman bu ülkede ne zaman cumhurbaşkanlığı seçimi olsa, bugüne kadar hep askeri vesayetin güdümü altında normal seyrini sürdürmeye çalışan bir seçim sistemi vardı. Rahmetli cennet mekan Turgut Özal’ımızın ilk sivil cumhurbaşkanı olması ile birlikte bu gelenek bozuldu. Belki bir imalat hatası oldu, Ahmet Necdet Sezer döneminde bir takım sıkıntıların var olduğunu biz yine gördük, yine o vesayetçi zihniyetin ürünü olarak dayatılmıştı. Akabinde Sayın Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesi ile birlikte 2007 yılında 367 sendromunu yargının bazı uzantıları karşımıza çıkardılar.

Onlar ne kadar engellerlerse engelleseler bu ülkede milli iradenin hakim olacağı günleri biz ümitle bekledik. Ağustos 2007’de yapılan seçimlerle Sayın Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olarak seçildiği dönemde, AK Parti’nin iktidarda olduğu dönemde olmasına rağmen, daha seçimlerden 1 ay geçmiş olmasına rağmen kapatma davası ile karşı karşıya kaldık. Yine bir takım kirli oyunlar oynanmaya başlandı. Seçim sistemi değişti ve artık ilk kez Yeni Türkiye’mizin mimarlarının yapmış olduğu değişikliklerle beraber bu dönemde yeni bir sistemle Cumhurbaşkanımızı halkımız sandığa giderek seçecek” dedi.

Şahin şunları söyledi:

“Muhalefet ‘Abdullah Gül de olmasın, Recep Tayyip Erdoğan da olmasın’ diye bir acziyet içerisine girdi. ‘Bu iki isimden başka adam yokmu’ diyorlar. Evet bu iki isim AK Parti’nin adayıdır. ‘Zenginin malı, züğürdün çenesini yorar.’ AK Parti olarak Türkiye gibi belki 10 ülkeyi yönetebilecek siyasi isimlere ve kadrolara sahibiz. Ama maalesef bütün muhalefet birde son dönemde ortaya çıkan kayıtdışı muhalefet ile birlikte tümü bir araya gelse de, AK Parti’nin çıkartabileceği bir aday seviyesinde bir aday bulamıyorlar. Milletimiz muhalefet partilerinden ümitlerini kesmişlerdir. Partilerimizin yetkili kurumlarında Cumhurbaşkanlığı ile ilgili istişareler yapılıyor.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 668
Bu Ay : 1291
Toplam : 1291

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom