Bülent Tüfenkçi Yazarlar ile Bir Araya Geldi

İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve eşi Esra Tüfenkçi, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen 3. Malatya Anadolu Kitap dolayısıyla Malatya’ya gelen yazarlar ile akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Bülent Tüfenkçi Yazarlar ile Bir Araya Geldi Malatya Haber

Birçok yazarın katıldığı programa Malatya  Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı da eşlik etti.

İl Başkanı Tüfenkçi yaptığı selamlama konuşmasında fuara ilginin her yıl arttığını, yoğun ilginin sadece ziyaretçi bazında değil, katılımcı yayınevi bakımından da arttığını belirterek şu ifadeleri kullandı; ‘’Bizler kitap fuarlarını önemli organizasyonlar olarak görüyoruz. Fuar, yayıncılık sektörünün paydaşlarını bir araya getiren platform olmasının yanında okuyucuların hem siz değerli yazarlarımızla hem de kitaplarla buluşması açısından önemli. Sizleri ilimizde ağırlamak, sizlerle bir arada bulunmak ise bize ayrı bir mutluluk vermektedir. Bu vesile ile sizlere bir kez daha teşekkür ediyor ilimize hoş gelmişsiniz diyorum.’’

İlerleyen yıllarda Anadolu ile birlikte uluslararası bir organizasyon ile kitap fuar düzenlemeyi hedeflediklerini ifade eden Tüfenkçi, ‘’Belediyemiz ve Kültür Müdürlüğümüz bu konuda çalışmalarını yapıyorlar. Ben inanıyorum ki bu güzel organizasyon, bu ekip bölgede ve dünyada etkinliği olan işlere imza atacaktır. ’’ dedi.

Tüfenkçi, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Malatyamız geçmişten bugüne kitap okuma alışkanlığı dolayısıyla zengin bir birikime sahip. Kültürel anlamda da zengin ve çok renkli bir yapıya sahip olan Malatya, tüm bu farklılıkları ile barışık, saygı ve sevgi çerçevesinde iyi ilişkiler içinde olan bir kenttir. Bu yönü ile de Anadolu’nun örnek kentlerindendir. Bizler bu dokumuzu, kardeşliğimizi muhafaza ederek çok daha güçlü bir gelecek inşa edeceğimize inanıyoruz. Güçlü bir gelecek ise öz değerlerinden kopmadan, çok okuyan, çok araştıran, donanımlı ve birikimli bir nesil ile mümkün olduğunun farkındayız.’’

Tüfenkçi, 3. Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nı organize eden Malatya Valiliği’ne ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş müdürlüğüne ve tüm çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 233
Bu Ay : 968
Toplam : 968

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom