5 Mayıs Ebeler Günü Kutlaması

Malatya’da 5 Mayıs Ebeler Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan İnönü Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdiresi Prof.Dr. Behice Evci, “Gelecekte, erkek ebelerin de olacağını ümit ediyorum” dedi.

5 Mayıs Ebeler Günü Kutlaması Malatya Haber

İ.Ü Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan İ.Ü Sağlık Yüksek Okulu Müdiresi Prof.Dr. Behice Evci, ebeliğin toplum ve aile sağlığı bakamından önemli olduğunu vurgulayarak ebelik mesleğinin sıradan bir meslek olmadığını söyledi.

Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Yeşim Aksoy Derya da, “Ebeler olarak ulaşmamız gereken hedeflerimiz ise, ebelik yasa tasarısının netlik kazanmasıdır. Eğitim süreci ve uygulama alanlarındaki sıkıntılar, mezuniyet sonrası istihdam ve zor çalışma koşulları yaşanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Derya, ülkemizde 48 ebelik lisans bölümü bulunduğunu da kaydetti.

Programda, Kişisel Gelişim Uzmanı Kayseri Ttiyatro Topluluğu Yönetmeni Murat Özdeniz de, söyleşi gerçekleştirdi. Program sonunda, İ.Ü Müzik bölümü öğrencileri mini konser sundu. Konserden dolayı Yard. Doç. Dr. Yeşim Aksoy Derya, öğrencilere buket çiçek takdim etti.

Etkinliğine İ.Ü Rektör Vekili Prof.Dr. İsmail Özdemir, İ.Ü Sağlık Yüksek Okulu Müdiresi Prof.Dr. Behice Evci, öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 515
Bu Ay : 2083
Toplam : 2083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom