2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkan Vekili Öznur Çalık, Ankara’da düzenlenen 2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı’na katıldı.

2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı Türkiye-Dünya

2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı kapsamında düzenlenen Kadın Statüsü ve Sosyal Hizmet konulu panele Milletvekili Çalık başkanlık etti. Çalık, kadınların toplumda politik, ekonomik, sosyal, kültürel, hukuki, eğitsel anlamda birçok sorunla karşı karşıya kaldığını, yıllardan beri çözüm bekleyen çok önemli sorunlara AK Parti döneminde çözüm üretildiğini ve çözümlerin uygulamaya konulduğunu belirterek, “Yıllardan beri kadınların çözümünü beklediği birçok soruna AK Parti iktidarları döneminde politikalar üretilmiş ve bununla beraber yasal düzenlemeler hayata geçirilmiştir” dedi.

Yaşanan sorunların sadece yasal düzenlemelerle hemen biteceğinin beklenilmemesi gerektiğini kaydeden Çalık, toplamsal anlamda sorunların çözümü için kültürel ve eğitim düzeyenin, politik bakış açısının bu konuda gelişmesinin de çok önemli bir nokta olduğunu ifade etti.

Panelde “Bürokraside kadınların yaşadığı sorunlar, avantajlar ve dezavantajlar”, “Kadının tarihte toplumdaki statüsü” ve “Erken evliliğin nedenleri ve sonuçları, çocuk gelinler” konularında bildiriler sonuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1027
Bu Ay : 16075
Toplam : 16075

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom