Taşkesen Vali Şahin'i Zİyaret Etti

Vakıflar Malatya Bölge Müdürü Halil Taşkesen, beraberindeki heyetle Malatya Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti.

Taşkesen Vali Şahin'i Zİyaret Etti Malatya Haber

Vakıflar Bölge Müdürü Halil Taşkesen, Vakıflar Haftası nedeniyle bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, Vakıflar Haftası’nı “Vakıf ve İktisat” adı altında kutladıklarını söyledi.

Vakıfların kuruluş amacının insan odaklı hizmet olduğunu kaydeden Taşkesen, “Vakıflar fakir, fukara ve yardıma muhtaç insanların daima yanındadır. Bu sosyal çalışmanın yanında tarihi eserlerin bakımını ve restorasyonunu üstlenerek tarihi eserlerimizi turizme ve insanlığa kazandırıyor” dedi.

Malatya Valisi Vasip Şahin ise, Vakıflar Haftası kapsamında vakfın, vakfedenin ve vakfiyenin kıymetinin toplumda tartışılması gerektiğini belirterek, "Vakıflar bizim eski devlet oluşumuzla birlikte toplum hayatına girmiş müessesedirler. Özellikle Selçuklularda ve Osmanlı Devletlerinde zirve yapmıştır. Osmanlı ve Selçuklular bütün kamu hizmetlerini bugün devletlerin üstlendiği sağlıktan ekonomiye ve eğitime bütün hizmetleri Osmanlı ve Selçuklu toplumu vakıflar eliyle ve özel işletmeler eliyle olmuştur. Yani baktığımız zaman bugün varmak istediğimiz o ideal nokta her şeyin özelleştirildiği o özel kesim tarafından yürütüldüğü bir sistemi atalarımız bundan yüz yıl öncesine kadar hep yaşatmışlar. Bu ileri ülkelerin yönetimlerine ve kamu hizmeti anlayışına örnekler teşkil etmiştir. İnşallah bu hafta vesilesiyle hem vakıflarımızın bu yönünün ön plana çıkarılması hem de vakıf eserlerinin tekrar kıymetlendirilmesi ve varsa kenarda kıyıda kalmış ve tahrip olmuş eserlerin tekrar onarılması, kaybolmuş eserlerin tekrar ihya edilmesine vesile olur" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 585
Bu Ay : 4029
Toplam : 4029

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom