MTSO'dan Mısır'daki İdam Kararına Kınama

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclisi'nin 30 Nisan 2014 tarihli oturumunda oy birliği ile aldığı meclis kararı, uluslararası kuruluşlar ile ülkelerin Türkiye’deki büyükelçiliklerine gönderildi.

MTSO'dan Mısır'daki İdam Kararına Kınama Malatya Haber

Malatya TSO Meclisi’nin aldığı kınama kararı şu şekilde:

“Cunta yönetimini, siyonizme hizmet eden Mısır’ın son firavunu ve onun kiralık uşaklarını kınıyoruz. İslam coğrafyasında, maddi manevi destek vererek bu zulmü alkışlayan ve zalimi yüreklendiren Müslüman ülkelerin liderlerini, kanaat önderlerini kınıyoruz. Akan kan, sırf Müslüman kanı olduğu için zulme karşı suskunluğunu bozmadan sessiz kalan insanlıktan yoksun insan hakları savunucuları, sizleri kınıyoruz. İsrail ve siyonizmin koordinatörlüğünde birleşen ABD, AB ülkeleri ve İslam’a karşı emperyalist güçler!...

Mısır halkının iradesine karşı haksız, hukuksuz, ahlaksız, alçakça sinsi bir plan ve Sisi gibi bir uşak ile bu coğrafyada son firavunu hortlattınız. Kınıyoruz. Geçen yıl Ağustos ayında Adeviyye Meydanı'nda baltacıların ve keskin nişancılarınla üç bini aşkın vatandaşını katlettin. Önce 529 sonra 683 kardeşimizin idam fermanını imzalattın. Ey Sisi! Malatya’dan haykırıyoruz. Seni ve uşaklarını kınıyoruz. Ey şehadet şerbeti içen şehit kardeşim!.. Şehadetinin kabulünü yüce Allah'tan niyaz ederiz. Ahınız yerde kalmayacak inşallah. Ey inanç, hak ve özgürlük mücadelesi veren Mısırlı kardeşlerimiz!.. Bu haklı davada verdiğiniz mücadelede sizleri destekliyor sonuna kadar yanınızdayız. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 893
Bu Ay : 3377
Toplam : 3377

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom