Mumcu, Basın Mensupların Sorularını Yanıtladı

TBMM Başkan Vekili ve CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, "Sadece Erdoğan ile Gül kilitlenmesi ve tek seçenekmiş gibi algılanmasını doğru bulmuyorum” dedi.

Mumcu, Basın Mensupların Sorularını Yanıtladı Malatya Haber

Malatya 3. Anadolu Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzalayan ve basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Güldal Mumcu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, “Cumhurbaşkanlığı adayları konusunda daha vakit var. Takvim, hemen açıklanmasını gerektirmiyor. Ama, sadece Erdoğan ile Gül kilitlenmesi ve tek seçenekmiş gibi algılanmasını doğru bulmuyorum. Türkiye koskoca bir ülkedir. Adaylar çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Baykal’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili soruya Mumcu, “Sayın Baykal Cumhurbaşkanlığı adaylığını hak eder. Ama ne karar verilir, ne yönde gelişme olur şimdiden kestiremem” dedi.

Çocukların cinsel istismarı konusunda getirilmek istenen kanun konusunda da görevlerini belirten Mumcu, “Çocuklara yönelik şiddet ve istismar, kadınlara yönelik de istismar ve şiddet var. İdam cezasına karşıyım. İdam cezası ile çözülecek bir sorun olduğu kanaatinde değilim. İdamla çözülseydi, birçok ülkede var. Çözülse, o ülkelerde çözülürdü. Öncelikle eğitim gerekiyor. İşlemi yapanlara da hak ettiği cezayı vermek durumundayız. İdam değil, hak ettikleri cezaları bile vermiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 459
Bu Ay : 3903
Toplam : 3903

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom