14. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu

14. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu Malatya'da yapıldı.

14. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu Malatya Haber

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda; Malatya Sağlık İl Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 14. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu açılış konuşmalarıyla başladı.

Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay, Türkiye'nin kendine ait sağlık akreditasyon standartlarının olduğunu kaydederek, "Ülkemizde, kendi imkanlarımız ile hastanelerimizde akreditasyon gerçekleştirebilecek durumdayız. Neden bu kadar emek harcadık? Çünkü bizler bunu hak ediyoruz" dedi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Güler ise, sağlık hizmetlerinde kalite konusunun büyük önem arz ettiğini belirterek, "Hangi şartlarda olursa olalım hasta güvenliğini ön plana almamız gerekiyor. Şuan ülke olarak çok iyi bir durumdayız. Çok iyi şartlardayız. Kalite konusu büyük önem arz ediyor. Hasta ve çalışan güvenliği bir elmanın iki yarısıdır. Bunlar birbirlerini tamamlayan iki unsurdur. Hasta güvenliğinin olabilmesi için çalışan güvenliğinin olabilmesi gerekiyor. Çalışan güvenliğinin olabilmesi için hasta güvenliğinin olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sempozyumda; "Sağlıkta Kalite ve Akreditasyonda Yeni Trendler", "Sağlık Kurumlarına Çalışan Odaklı Bakış: Sağlıklı Çalışma Yaşamı", "Laboratuarlarda Kaliteye Bütüncül Bakış", "Hasta Rızasının Sağlık Hukukundaki Yeri", "Güvenli Cerrahinin Yapı Taşı: Güvenli Cerrahi Kontrol Listesi", "Radyasyonun Etkileri ve Radyasyondan Korunma", "Çalışan Güvenliğinde Risk Yönetimi", "Sağlık Tesislerinde İlaç Güvenliği" ve "Enfeksiyonların Kontrolü ve Önlenmesi" konuları ele alındı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 530
Bu Ay : 530
Toplam : 530

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom