"STK, Halk ve Devlet Arasında Köprüdür"

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) yönetim kurulu üyesi Banu Algül Şeftalicioğlu, “Sivil Toplum Kuruluşları (STK), halk ve devlet arasında büyük bir köprüdür” dedi.

Malatya Haber

MASİAD’ın 23’ncü Yıla Özel Dergisine verdiği demeçte, STK’ların önemine temas eden MASİAD) yönetim kurulu üyesi Banu Algül Şeftalicioğlu, “21’nci yüzyılda önemli bir kavram olan ,günümüzde yaygınlaşan Sivil Toplum Kuruluşları, farklı düşünceye sahip aynı hizmet amacında birleşen, kişilerin bir araya gelerek, var olan bir problemi çözmek ve çözüm noktasında, kar amacı gütmeden , bağımsız olarak çalışan kuruluşlardır” ifadelerini kullandı.
“STK’lar her alanda faaliyet gösteren sosyal, kültürel, politik , hukuki ve gönüllülük esasına dayalı, üye aidatları gelirlerini gerektiğinde bağışlayan topluma hizmet amacı güden kuruluşlardır. Kuruluş amaçları farklılık gösterse de her zaman birleştiricidir. Günümüzün teknolojisi olan iletişim ağının her geçen gün arttığı ve insanların birbiriyle olan diyologların azaldığı ve bireyselliğin çok fazla öne çıkması aslında STK’ların ortaya çıkmasına sebep kılmıştır” diyen Şeftalicioğlu, daha sonra şunları belirtti:

“Bu doğrultuda, bir toplumda ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim gibi sıkıntıların çözüm noktasında daha doğrusu, bu sorunların giderilmesinde ses duyurmada STK’lar büyük rol oynamaktadır. STK ‘ların varlığı, toplumdaki gücün bir örneğidir ve tartışılamaz bir gerçektir. Halk ve devlet arasında büyük bir köprüdür.

Hızla değişen bu global dünya’da toplumun sorunlarını dile getirirken, kendi ideolojilerini yansıtmadan örgütlenebilen ve bunu kar amacı gütmeksizin , o toplumun kalkınmasında öncülük eden STK’lar ,günümüzde yaşanan ekonomik kriz ve toplumsal etkilerin bir nevi azaltılmasında STK’lara büyük görevler düşmektedir. Bu doğrultuda MASİAD olarak, iş dünyasına sesimizi duyurmak ve sinerji oluşturmak amacıyla bu dergiyi hazırladık. Kısa zaman içinde faaliyetlerine hız kazanan MASİAD, çetin rekabet koşulların olduğu bu ortamda üyelerinin yanında olacak ve onların gelişimi için çalışmaya devam edecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom