Ağbaba'dan Zaviye Muhtarlığına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Kulağının üzerine yatan milletvekili değilim. Sorunları sürekli mecliste gündeme getirip, sorunlara derman olmaya çalışan bir milletvekiliyim” dedi.

Ağbaba'dan Zaviye Muhtarlığına Ziyaret Malatya Siyaset

Beraberinde, merkez ilçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar, bazı belediye meclis ve parti yöneticileriyle birlikte Malatya ‘nın Zaviye Mahallesi Muhtarlığı’na 30 Mart 2014 yerel seçiminde seçilen Baki Ulutaş’ı ziyaret ederek, ‘hayırlı olsun’ diyen Milletvekili Veli Ağbaba, mahallenin sorunlarını da dinledi.

Ziyarette konuşan Ağbaba, Malatya’nın en büyük mahallerinden olan Zaviye Mahallesi ‘nin daha yaşanabilir yapmak için göreve talip olan ve seçilen Baki Ulutaş’ı kutlayarak, “Göreve talipli olanlar seçildikten sonra canla başla çalışması lazım. İşte halkımız bizi milletvekili yaptı ve meclise gönderdi. Gördüğüm ve duyduğum sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme getirerek çözmeye çalışıyoruz. Kulağının üzerine yatan milletvekili değilim” ifadelerini kullandı.

Başta kayısı olmak üzere birçok meyve ağacına zarar veren zirai don konusuna da temas eden Ağbaba, konuyu TBMM’de gündeme getirdiğini hatırlattı. Ağbaba, “Sayın Bakan, kredi borcu ertelemesine gidileceğini söyledi. Afet yasası değiştirilerek Malatya afet kapsamına alınmalıdır. Ayrıca kredi borç ertelemesi yetmez, aynı zamanda üreticilere maddi destekte de bulunulmalıdır. Çünkü üreticiye dekar başına para ödenirse, önümüzdeki yılın ürünü için çiftçi, ilaç gübre ve diğer masraflarına kullanır. Seçim öncesinde fındık ürününe alan bazlı ödeme yapıldı. Kayısıya da alan bazlı destek yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Zaviye Mahallesi Muhtarı Baki Ulutaş ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 777
Bu Ay : 5143
Toplam : 5143

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom