Emlak Vergisi Ödeme Süresi Mayıs Son

Malatya’da emlak vergisine yapılan zammın, büyük şehir zammı değil, 4 yılda bir yapılan beyanname dönem zammı olduğu iddia edildi.

Emlak Vergisi Ödeme Süresi Mayıs Son Malatya Ekonomi

Edinilen bilgiye göre, Mart ayında başlayan ve Mayıs ayı sonunda sona erecek olan emlak vergisi birinci taksiti ödeme süresi devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, mart ayından beri aldığı emlak vergisi ücretini yüksek bulan mükelleflere verdiği cevap, “4 yılda bir beyanname dönemi olması ve 2014 yılının da beyanname dönemi olması nedeniyle yapılan zam bundandır” dedikleri bildirildi.

Emlak vergisi fiyatı semtine göre değişirken, bazı semtlerde gayrimenkulu olanların bir kat, bazı bölgelerde ise birkaç kaç arttığı belirtildi.

30 Mart 2014 yerel seçimiyle birlikte büyük şehir olan Malatya’da, Malatya büyükşehir belediyesine emlak vergisini ödemeye giden vatandaşların ödeyecekleri miktarın geçen yıla göre birkaç kat arttığını görenlerin kimisi büyük şehir belediyesi olmasına bağladı. Malatya büyükşehir belediyesi yetkilileri ise, yapılan zammın 4 yılda bir beyanname dönemi olması ve 2014 yılının da beyanname dönemi olması nedeniyle yapılan zammın bundan kaynaklandığını ileri sürüyor.

Bakanlık açıklamasına göre, 30 Mart 2014 yerel seçimiyle birlikte büyük şehir olan illerde emlak vergisinde büyük şehir zammı 2015’den itibaren uygulanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 63
Bu Ay : 16199
Toplam : 16199

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom