Romanya Heyeti Malatya'dan Ayrıldı

Romanya Eğitim Heyeti Malatya'da yaptıkları gezi ve incelemeleri tamamlayarak ayrıldı.

Romanya Heyeti Malatya'dan Ayrıldı Malatya Haber

Heyet, son olarak Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran’ı ziyaret etti. Ziyarete, Romanya heyetinde bulunan temsilciler ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, Şube Müdürü Memduh Büyükkaya, Projenin Malatya temsilcileri olan koordinatör öğretmen Hasan Toman, Eyüp Işık, Recep Altuntop, Cansu Şahan katıldı.

Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, heyete ile bir süre sohbet etti. Duran, “İlimizde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyduk, Türkiye ve dünya için Malatya önemli bir şehir. Kayısı üretiminin en çok yapıldığı şehir. Dünya Kaysı üretiminin yüzde 70 Malatya’mıza ait” dedi.

Romanya Eğitim Heyeti ile Avrupa Projeleri kapsamında Şiddetin Önlenmesi “ En Tahrik Edici Tehdit olan Psikolojik Şiddeti Toplumuzdan Uzaklaştıralım” projesi çalışmaları ve her iki ülke ve bağlı şehirlerin bu konuda yürüttükleri faaliyetlerin karşılıklı olarak anlaşılması bilgi alış verişi ve yürütülen yasal çalışmalar hakkındaki bilgiler paylaşıldı.

Misafirler kendilerine ait serbest zaman içerisinde Nemrut gezisine katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan son toplantıyla gelecek günlerde birlikte yapılacak çalışmalar planlandı. Romanyalı Eğitimci ve sivil toplum kuruluşu üyelerine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek, Proje Koordinatörü Şube Müdürü Memduh Büyükkaya ve proje sorumlusu öğretmenler tarafından sertifika verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 418
Bu Ay : 1986
Toplam : 1986

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom