Gençler, Türkiye’den Beklentilerini Konuştular

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Gençlik ve Malatya Çalıştayı kapsamında “Gençlerin Türkiye algısı ve Türkiye’den Beklentileri” adı ile ikinci çalış tayını gerçekleştirdi. Çalıştaya konuşmacı olarak Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım katıldı.

Gençler, Türkiye’den Beklentilerini Konuştular Malatya Kültür-Sanat

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen çalıştaya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, İnönü Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Siyasi Parti Gençlik Kolları, Sivil Toplum Kuruluşlarında temsilciler katıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, ilk çalıştayda “Malatya ve Gençlik” konusunu ele aldıklarını, ikinci çalıştayda “Türkiye ve Gençlik” konusunu konuşacaklarını söyledi. Çalıştayın beş ana başlık altında değerlendirileceğini ve hazırlanan raporların kamuoyu ile paylaşılacağını söyleyen Akyıldız, “Çalıştay konusunda verdiği destek ve bugün yapacağı sunumla da her daim yanımızda olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Türkiye’nin geçmişten geleceğe doğru yolculuğuna bakıldığında gençliğin de bu süreç içindeki değişiminin ele alınması gerektiğini söyledi.  Millet olarak dünya siyasetinde yoğun olarak varlığını hissettiren bir neslin devamı olduğumuzu söyleyen Yıldırım, sahip olduğumuz coğrafya itibari ile de her zaman dünya siyasetinin merkezinde yer aldığımızı belirtti.

Osmanlı Devletinden Türkiye Cumhuriyetine geçiş döneminde yaşanan siyasi ve sosyal olaylara değinerek bazı anekdotlar aktaran Yıldırım, bugün Türkiye’nin sosyal, siyasal, ekonomik, spor, sanat alanında olması gerektiği noktada bulunmadığına işaret ederek “Nesilde ciddi değişimler yaşanmakta,  ortak paydada buluşamazsak, aynı duyguları hissedemezsek aynı doğrultuda da yürüyemeyiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı dönemde batının her alanda ileri bir atak sergilediğini söyleyen Yıldırım, bu dönemde bizlerin rotamızı tam olarak belirleyemediğimizi ve buna bağlı olarak da kurulan bir sistemin mevcut olduğunu kaydetti.

 Cumhuriyetten bu yana yaşadığımız en önemli olumsuzluğun eğitim alanında olduğunu ifade eden ve eğitimin önemine vurgu yapan Yıldırım, Almanların 2. Dünya Savaşını kaybettiklerinde eğitim bakanlığını hiçbir şekilde devretmediklerini,  almış oldukları büyük yenilgiye rağmen eğitim sayesinde bugün dünya siyasetinde dominant anlamda varlığını gösterdiğini söyledi.

Cumhuriyet ile birlikte uygulanan eğitim modelinin mevcut sosyal dokuya uymadığını ve batı taklitçiliği yaptığımızı ifade eden Yıldırım, “Gerekli düzenlemeyi yapmadığımız müddetçe geri kalmaya mahkûmuz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 816
Bu Ay : 6010
Toplam : 6010

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom