Fındıklı'dan Don Olayı Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, dondan dolayı kayısıda ve diğer meyvelerde yaşanan sıkıntının önümüzdeki günlerde beklenen çözümlere kavuşacağını söyleyerek, Bakanlar Kurulu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir rapor sunulduğunu bildirdi.

Fındıklı'dan Don Olayı Açıklaması Malatya Haber

Milletvekili Fındıklı, MESOB Genel Kurulu’nda kayısı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sıkıntılı günler geçiriyoruz, başta kayısı olmak üzere sıkıntılı günler geçiriyoruz. Hasar tespit çalışmaları bitti. Eski rakama yakın yaklaşık bir para TARSİM tarafından ödenecek. Sigorta kapsamı dışında kalanlar için ise Bakanlar Kurulu’nda Sayın Başbakanımıza bir rapor sunuldu. Tahmin ediyorum, önümüzdeki günlerde fazlada aksamadan bu problemi İnşallah çözeceğiz.

Yalnız Malatya’da değil, Karadeniz’de, Çukurova’da en son İzmir’de olan dolu hadisesinde bu sene bir taraftan kurak giderken, bir taraftan da Nisan felaketleri bizim meyve ve sebzecilikte Türkiye’ye ciddi oranda zarar verildi. Allah her şeyin hayırlısını versin. Bugünlerde gelir geçer, malı yerine koyarız, cana gelmesin. İnşallah sağlık, sıhhat ve el birliği ile omuz omuza verip devletimizin imkanları da var, yaralarımızı sararırız” şeklinde bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 3
Bu Ay : 1532
Toplam : 1532

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom