1 Mayıs'ı Kutladılar

Malatya'da, 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı.

1 Mayıs'ı Kutladılar Malatya Haber

Kutlama programı KESK öncülüğünde siyasi partiler, sendika ve derneklerin oluşturduğu kurul tarafından organize edildi. 80 siyasi parti, sendika ve derneğin katılımıyla düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlaması 100. Yıl Kavşağı'nda gerçekleştirildi.

Kutlama etkinliğinde konuşan Sağlık Emekçileri Sendikası Malatya Şubesi (SES) Eş Başkanı Türkan Kavlovan, "Toplumsal rollerimiz, ataerkil düzende annelik, karılık, bakıcılık ve ev işçiliği olarak çizildi. Oysa biz tarlarda, fabrikada, yani hayatın her alanında hizmet üretiyoruz" diye konuştu.

Kadınların medya tarafından cinsel obje olarak gösterildiğini öne süren Kavlovan, kadınların ucuz işçiliğe mahkum edilerek, politikadan ısrarla uzak tutulduklarını savundu.

KESK Dönem Sözcüsü ve 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlama Programı Düzenleme Kurulu Başkanı Tarık Kaya ise, "Haklı mücadelemizden bizi kimse alı koyamaz" dedi.

Düzenleme kurulunda yer alan 80 siyasi parti, sendika ve dernek adına konuşan Kaya, "Bizler emekçiyiz. Bizler emeğiyle üretenleriz. Bizler halkız, doğruyuz. Biz bu ülkenin tüm değerlerini yapanlarız. Biz işçi, kamu emekçileriyiz. Biz eşitlik, özgürlük, barış, adalet, bağımsızlık ve demokrasi için sokaklarda, meydanlarda, işyerlerinde, okullarda, yoksul mahallelerde ayağa kalkıp yüzlerini güneşe dönenleriz" ifadelerini kullandı.
Kutlama programı halayların çekilmesiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 764
Bu Ay : 6744
Toplam : 6744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom