Eser, Bülent Tüfenkçi'yi Ziyaret Etti

Darende Belediye Başkanı Doktor Süleyman Eser, AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Eser, Bülent Tüfenkçi'yi Ziyaret Etti Malatya Asayiş

AK Parti İl Başkanı Tüfenkci, ziyarette yaptığı konuşmasında Darende’nin Malatya ve kendileri için önemli bir ilçe olduğunu ifade ederek, "Darende Malatya’mızın girişinde bulunan ve Batı’ya açılan kapımız konumundadır. Bu bakımdan da bizim için ayrı bir öneme sahip. Bugüne kadar yerel yönetimimizin çalışmaları ve merkezi yönetimin yatırımları ile Darende çok güzel hizmetler alarak cazibe merkezi haline gelmiştir. Ben bu nöbet değişimiyle beraber Süleyman Eser kardeşimizin hizmetlere kaldığı yerden devam ederek Darende’ye ve Darendeli hemşerilerime yakışır çalışmalarda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Gündeme dair değerlendirmelerde de bulunan Tüfenkci, son zamanlarda yaşanların bürokratik devlet olma ile demokratik devlet olma mücadelesi olduğunu söyledi.

Tüfenkci, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"Türkiye 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde her anlamda bir süreç yaşamaktadır. Bu süreç, ülkemizin demokratikleşmesini, toplumsal ve siyasal anlamda normalleşmesini, yöneten ile yönetilen arasında diyaloğu, etkileşimi barındırmaktadır. Aynı zamanda erkler ayrımı noktasında bir takım düzenlemelerin, iyileştirmelerin yaşandığı bir süreçtir. Modern demokrasilerde erklerin yani yasamanın, yürütmenin ve yargının görev, yetki ve etki alanları bellidir. Erkler kendi görev tanımı içerisinde çalışmalarını yürütmekte, diğer erklere müdahalesi veya etkisi söz konusu değildir. Ancak ülkemizde son zamanlarda yaşanan bir takım gelişmeler ve açıklamalar bu hususta demokrasimize ve yönetim şeklimize yakışmamaktadır. Demokrasilerde yargının siyasete, siyasetin de yargıya müdahale etmesi veya etkilemesi sağlıksız bir yapı doğurmaktadır. İleri demokrasilerde temel ilkeler, haklar ve özgürlükler kutsaldır.

Geçmişte yargının meydan okuyan çıkışlarından yaka silken halkımız, yargının siyasallaşmasından ve demokratik siyasete ayar vermeye çalışmasından hiç haz etmemektedir. 17 Aralık’ta yargı yoluyla siyasete ayar verilmeye çalışıldı ve milletimizin bunu müsaade etmedi. Şuanda yaşananlar ise Türkiye’nin bürokratik bir devlet mi, yoksa demokratik bir devlet mi olacak? mücadelesidir. Ben inanıyorum ki halkımız ülkemizi demokratik bir devlet olma yolunda ilerlemesine müdahale edenlere müsaade etmeyecektir.’’

Darende Belediye Başkanı Eser ise , İl Başkanı Tüfenkçi’ye ve teşkilata teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:
"Seçim süreci boyunca İl Başkanımız, milletvekillerimiz ve il ve ilçe teşkilatlarımız yoğun bir çalışma içerisinde oldular. Bu emeklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Desteklerini esirgemeyen Darende halkına da ayrıca teşekkür ediyorum Bizler de ilçemiz de bize verilen bu yetkiyi ve gücü ilçemize hizmet ve yatırım olarak kullanacağımızdan emin olabilirsiniz.’’

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 99
Bu Ay : 4465
Toplam : 4465

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom